Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

1. Slovenský deň 2020

10. apríla 2020 @ 10:00 - 19:00

Čoskoro sa rozbehne neuveriteľná 16. sezóna v centre Národného parku schlossORTH! Pri plánovaní jarných výletov nezabudnite zamieriť do mestečka ORTH and der Donau, kde vás čaká 1. tohtoročná prehliadka zámkom so slovenským sprievodcom. Začína v miestnosti Národný park Lounge, ktorá vysvetľuje význam voľne tečúcej rieky Dunaj na území NP. Predstaví sa vám výstava DonAUräume s lužným barokovým divadlom, okúsite putovanie v čase a vyskúšate si „prelet“ nad luhom. Záver výstavy vám pútavo priblíži dianie v Národnom parku a jeho regióne. Po prehliadke (resp. aj pred ňou) so začiatkom vždy o 10.30, 11.30, 13.30, 14.30 a 15.30 hodine môžete podľa vlastnej chuti už samostatne navštíviť nádvorie, vyhliadkovú vežu či zámocký ostrov.

Nádvorie: Zámocké nádvorie pozýva na oddych a predstaví vám aj najväčšiu rybu vyskytujúcu sa v sladkých vodách vyzu veľkú, ktorej zmenšený model tu uvidíte. Je to súčasník dinosaurov, ktorý kedysi plával aj v tejto časti Dunaja, kam sa chodil neresiť z Čierneho mora. Dnes ju ešte nájdeme v delte Dunaja.

Vyhliadková veža: V tomto čase ešte nie je sprístupnená nová výstava venovaná vlajkovému druhu – orliakovi morskému. Možno sa vám ale z nádvoria pošťastí uvidieť na hniezde jedného z bocianích rodičov, ktorý neodletel do ďalekej Afriky.

Zámocký ostrov: Ponúka prehliadku prírodného areálu s ukážkami typických biotopov, zvierat a rastlín národného parku. Príroda sa v tomto čase len prebúdza, ale čulý život pod vodnou hladinou vás možno prekvapí! Objavíte elegantného jesetera malého či vyzu veľkú? Deti si na ostrove nájdu aj rôzne prírodné preliezky na hranie, lezenie či balansovanie.

Potrebujete tipy, informácie alebo brožúry (v slovenskom, anglickom i nemeckom jazyku)? Tím Národného parku schlossORTH vám s radosťou poradí. V predajni nájdete komplexný sortiment odbornej literatúry a suvenírov.

Ak sa hlbšie zaujímate o históriu, odporúčame vám (zvlášť vstupné) aj prehliadku spomínaného vlastivedného múzea museumORTH na 2. poschodí.

NEZABUDNITE: Ďalšie mimoriadne sprevádzania pre návštevníkov zo Slovenska sú: 10. apríla, 13. apríla, 1. mája, 8. mája, 30. mája, 13. júna, 27. júna, 5. júla, 25. júla, 8. augusta, 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 3. októbra, 17. októbra a 1. novembra 2020.

Celková dĺžka pobytu návštevníkov je obvykle 2- 2,5 hodiny 🙂

Zľavnené vstupné (vrátane prehliadky zámku) počas týchto dní je až 20% v porovnaní so stálymi cenami – dospelí: 8,80 Eur; deti a mládež od 6 do 19 rokov a študenti: 4,80 Eur; rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): 18,40 Eur.
Samostatné vstupné na Zámocký ostrov (bez prehliadky) ostáva nezmenené (dospelí 4,50 Eur, deti, mládež a seniori 3 Eur, rodinná karta 9 Eur).

Prihlásenie vopred nie je potrebné.

Tešíme sa na vás 🙂

Podrobnosti

Dátum:
10. apríla 2020
Čas:
10:00 - 19:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/635342803964884

Miesto udalosti

Národný park Donau-Auen / Dunajské luhy / Rakúsko
Schlossplatz 1
Orth an der Donau,2304AT
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy