Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Anténa WORKS 2020 – Environmentálne opatrenia

25. septembra 2020 @ 9:00 - 17:00

Pozývame vás na ďalšie podujatie zo série Anténa WORKS! tento krát na tému ako zavádzať či udržiavať environmentálne opatrenia v prevádzkach kultúrnych centier, na kultúrnych podujatiach či v bežnej praxi.

Potreba správať sa zodpovedne voči životnému prostrediu rastie každým dňom. Environmentálne opatrenia zavádzajú do bežnej praxe firmy, podniky či kultúrne organizácie. Environmentálnu politiku a odporúčania pre organizátorov vypracoval aj Fond na podporu umenia (FPU). Okrem prirodzenej potreby správať sa zodpovedne k svojmu okoliu budú mať od roku 2021 žiadatelia z FPU aj povinnosť tieto opatrenia do svojich projektov implementovať a dodržiavať ich. Aj preto sme sa rozhodli zorganizovať ďalší zo série Anténa WORKS! práve na túto tému.

O environmentálnych odporúčaniach Fondu na podporu umenia nám prídu porozprávať Róbert Špoták – referent FPU a Jana Mikudová z Inštitútu environmentálnej politiky pri Ministerstve životného prostredia, ktorí Environmentálnu politiku FPU spoločne vypracovali.

V poobednom bloku sa predstaví Marcel Lauko z Energetické centrum Bratislava, ktorý predstaví možnosti šetrenia energiami v kultúrnych centrách a na kultúrnych podujatiach, využitie alternatívynch zdrojov energií či možnosti financovania takýchto riešení.

Podujatie uzavrie prednáška Martina Gajdoša z BEZOBALiS na tému udržateľnosť doma a na pracovisku (v kultúrnom centre).

Podujatie bude interaktívne, pripravte si otázky na našich hostí.

Vstupné: 15 Eur verejnosť a pridružení členovia Antény
pre členov siete Anténa – zadarmo

Pre účasť na podujatí je potrebná registrácia, nakoľko kapacita je obmedzená. Registrujte sa tu: shorturl.at/bfhCG

_ _ _ _ _
Vzhľadom na stále aktuálnu epidemiologickú situáciu sme aj my zodpovední a dbáme na bezpečnosť a hygienu na všetkých našich podujatiach. Na workshope v Malom Berlíne sa budeme riadiť postupom hosťujúcej organizácie na zabezpečenie vašej bezpečnosti. Prosíme Vás o dodržiavanie pokynov organizátorov. O opatreniach sa viac sa dočítate tu https://bit.ly/2DGUCzG

Vstup na podujatie je povolený iba s rúškom alebo iným adekvátnym prekrytím tváre.
_ _ _ _ _
Anténa WORKS! je séria workshopov ktoré sieť Anténa organizuje od roku 2017 s cieľom prinášať doplnkové vzdelávanie z oblasti kultúry a kultúrneho manažmentu pre všetkých záujemcov z oblasti nezávislej kultúry, akademikov, výskumníkov, organizátorov, freelancerov, úradníkov či kohokoľvek z príbuzných sfér.
_ _ _ _ _
Projekt Anténa WORKS! z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ktorý je jeho hlavným partnerom. Ďakujeme !

Podrobnosti

Dátum:
25. septembra 2020
Čas:
9:00 - 17:00
Udalosť Kategória:
View Event Website

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy