APLIKÁCIE, KTORÉ POMÁHAJÚ DEŤOM UČIŤ SA 2023

Sedíte so svojim dieťaťom nad cvičením z chémie a trápite sa rovnako ako váš potomok? Zisťujete správny postup v matematickej úlohe a v zúfalstve voláte rovno rodinnému príbuznému? Alebo sa snažíte naučiť svoje dieťa nepravidelná slovesá z angličtiny, pričom na škole ste sa učili len ruštinu? Prípadne ste učiteľ a niektorí vaši žiaci by potrebovali individuálny prístup, aby preberanú látku lepšie pochopili? ??

Dnes existuje množstvo aplikácií, ktoré pomáhajú deťom, učiteľom aj rodičom s učením (sa). ?‍??‍??‍?‍? Mnohé sú postavené na princípe, že učenie chybou je efektívny spôsob vzdelávania. Výučbu prispôsobujú individuálnym potrebám dieťaťa, sledujú jeho pokrok a prispôsobujú tomu tempo učenia. Mnohé pritom využívajú umelú inteligenciu, aby učenie bolo čo najefektívnejšie. ??

Na praktickom webinári si predstavíme aplikácie, ktoré pomáhajú s učením deťom, učiteľom aj rodičom. Dozviete sa:

? Prečo je Khan Academy svetovým fenoménom, ktorú používa milióny detí a učiteľov
? Ako sa učí chybou v SmartBooks
? Ako sa efektívne učiť cudzí jazyk cez slovenskú aplikáciu WocaBee
? Ako môžu pomôcť vzdelávacie aplikácie deťom zo sociálne slabších rodín
? Aké môžu učitelia využívať aplikácie na prípravu svojich hodín
? Aj aké benefity prináša takéto učenie (sa) rodičom

Hosťami webináru budú Petra Mazáčková z Khanovej školy, zakladateľ SmartBooks Peter Belan a Michal Ošvát z WocaBee. Počas celého webináru je možné klásť hosťom otázky.

Tento webinár pripravuje Komenského inštitút v spolupráci s odborníkom na vzdelávanie Jurajom Hipšom a s podporou Nadácie Pontis.


Posted

in

by

Tags: