Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Bratislavský knižný festival / BRaK 2019

14. júna 2019 @ 17:00 - 16. júna 2019 @ 17:00

Nový termín, nová téma, Nová Cvernovka

Šiesty ročník multižánrového Bratislavského knižného festivalu BRaK sa bude konať od 14. – 16. júna 2019 v priestoroch Novej Cvernovky. Nebude chýbať predajná výstava kníh malých vydavateľstiev a knižných projektov a časopisov, výstavy, stretnutia s autorkami a autormi, divadlo, tvorivé dielne, koncerty – jednoducho to najlepšie z knižnej tvorby zo Slovenska a okolitých krajín.

Po prvýkrát bude programová časť festivalu z časti aj geograficky ukotvená a zameraná na susedné Maďarsko. Do Novej Cvernovky tak tento rok zavítajú tváre súčasnej maďarskej knižnej a hudobnej scény, medzi inými Benedek Totth, autor knihy Mŕtve body, či Czinki Ferenc, ktorého návšteva festivalu v minulosti inšpirovala k vzniku novely Bratislavské metro (vychádza vo vydavateľstve BRAK). S maďarským literárnym milieu totiž súvisí aj téma festivalu „melanchólia“, ktorú dôsledne rozpracoval maďarský autor László Földényi a figuruje aj v názve knihy Lászla Krasznahorkaia Melanchólia vzdoru, ktorá vyjde v slovenčine tento rok.

Zo slovenských umelcov sa predstaví knižná novinka Koniec sveta (a čo je za ním) od Monika Kompaníková s ilustráciami Veroniky Holecovej Klímovej, tvorba študentov vizuálnej komunikácie z ateliéru Typolab (VŠVU) a ďalší.
V rámci hudobného programu vystúpi napríklad slovensko-česká kapela Ankramu, so svojim experimentálnym psychadelickým postrockom a poetickými textami Michala Kramára. Z Čiech na Brak tento rok zavíta Vojtěch Matocha, s grafickým románom Prašina (vychádza vo vydavateľstve Artforum), zakladateľka prvej linoryteckej fotobanky Linostock Magdalena Rutová; a súčasťou výstav budú aj ukážky Knihy klidu Lucie Lučanskej tlačenej na risografe, ktorá vznikala počas rezidencie pre mladých ilustrátorov v Novej Cvernovke, pod kuratelou festivalu minulý rok.

O podrobnom programe vás budeme priebežne informovať.

Hlavné festivalové dianie sa síce uskutoční v júni, ale festival odštartuje v predvoji 16. mája 2019 koncertom „knižnej superskupiny“ Kafka Band, ktorá sa na BRaK pre veľký úspech vracia po troch rokoch znova. Na jar tohto roku kapelu čaká pestré turné po Nemecku a Česku a sme veľmi radi, že prídu aj do Bratislavy.

Koncert Kafka Band sa uskutoční 16. mája o 20:00 hod. v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. Vstupenky sú dostupné v sieti Interticket: https://brak.interticket.sk/
Viac informácii na Koncert Kafka Band / BRaK 2019

Organizátorom podujatia je BRaK – Bratislavský knižný festival a spoluorganizátorom je Nová Cvernovka

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom podujatia je International Visegrad Fund, Bratislavský samosprávny kraj, Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy, Literárne informačné centrum, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Ars Bratislavensis, České centrum v Bratislave, CzechLit – České literární centrum a ďalší partneri a mediálni partneri.

Ďakujeme, že záštitu nad podujatím prevzal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo.

Podrobnosti

Začiatok:
14. júna 2019 @ 17:00
Koniec:
16. júna 2019 @ 17:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2060879940632881

Miesto udalosti

Nová Cvernovka
Račianska 1575/78
Bratislava, 83102 SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.