Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

BraVinO Wine Show 2019

30. mája 2019 @ 13:00 - 20:00

BraVinO wine show už po tretí krát prináša do Bratislavy TOP rodinné vinárstva z Panónskeho regiónu, kde v rámci walkaround tastingu budete mať možnosť neobmedzene ochutnať viac, ako 150 vzoriek. Ani teraz nebudú chýbať vínka z Česka, Maďarska, Rakúska a zo Slovenska. Prezentáciou týchto vín dostanete široký obraz o rôznorodosťi a farebnosťi regionálnych vín, ktoré sú čoraz viac ocenené po celom svete.

Súčasťou wine show bude aj Masterclass s Elizabeth Gabay, Master of Wine z UK, ktorá ako medzinárodne uznávaná expertka, práve cez tradičné a nové odrody z Panónskeho regiónu chce poukázať na kvality a hodnoty ležiace vo vinohradoch tu žijúcich národov.

BraVinO wine show ponúka jedinečnú príležitosť, aby vinári a milovníci vína, producenti a predajcovia, či ostatní experti zo segmentu HORECA sa stretli, spoznali sa navzájom, budovali svoj network a cítili sa dobre v spoločenstve skvelých vín.

Program
13:00 – Otvorenie pre HORECA
15:00 – Otvorenie pre verejnosť
15:15 – Masterclass Bikavér
17:00 – Masterclass s Elizabeth Gabay

Masterclass Súboj Bikavérov
Kto je vašim favoritom, Eger, či Szekszárd?
Eger a Szekszárd už stáročia zápasia medzi sebou, kde vlastne vznikol bikavér a kto je lepší vo výrobe tejto svetoznámej kupáži, vyrobenej na základe frankovky modrej. Dva regióny, dva štíly, dva bikavérov… Eger a Szekszárd, ako prastarí priatelia a rivali s rôznym vnímaním, ale s jedným cieľom: dokonalý Bikavér. Moderátorom tohto veľmi zaujímavého Masterclassu (v rámci ktorého ochutnáme najmenej 10 bikavérov) bude pán Zoltán Heimann, ktorý získal cenu Winery of the year 2016 od prestížneho bedekeru Gault-Millau. Počet lístkov je limitovaný, odporúčame ich zaobstarať čím skôr!

Masterclass s Elizabeth Gabay, Master of Wine (UK)
Prvý krát na našej wine show vystupuje medzinárodne uznávaná expertka, Elizabeth Gabay, Master of Wine. Elizabeth je milovníčkou rosé vín a kedže za poslednú dekádu viackrát navštívila vinárstva z regiónov Panónskej panvy aj v jej čerstvo vydanej knihe (Rosé: understanding the pink revolution) sú spomenuté vzorky z tejto oblasti. ​Masterclass je zameraný na to, aby sme spolu znovu objavili, viac spoznali naše tradičné a nové odrody cez oči takej osobnosti, ako je Elizabeth. Spoločne si prechutnáme viac, ako 10 vzoriek, medzi ktorými možno, že bude aj to nejaké roséčko 🙂 Ak ste zvedavý, ako medzinárodná odborníčka vníma náš región, ako vidí budúcnosť z pohladu nových a tradične pestovaných odrôd, tak určite nevynechajte túto veľmi zaujímavý masterclass. Počet lístkov je limitovaný, odporúčame ich zaobstarať čím skôr!

Podrobnosti

Dátum:
30. mája 2019
Čas:
13:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.bravino.sk/#vstupenky

Miesto udalosti

HOTEL DEVIN Bratislava
Riecna 4
Bratislava, 81102 SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.