Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Climathon Bratislava 2020

13. novembra 2020 @ 16:00 - 15. novembra 2020 @ 19:00

[EN – See the Slovak translation below]

Be part of the global initiative Climathon and contribute with solutions to worldwide problems such as climate crisis and urban mobility!

Interested in the sustainability of transportation in cities, climate change greener solution to urban mobility? Tired of listening about problems and want to take action? You are innovative, have ideas just don´t know where to implement them?

Then this event is exactly for you!
Sign up for the historically first Bratislava online Climathon, collaborate in a team with various specialists from different fields, and address one of two challenges:

1)how to motivate and engage the inhabitants in the transformation of Bratislava into a city that can cope with climate change better.

2)how to address the problem of public transport and specifically poor use of the ecological alternatives by the Bratislava citizens.

Teams will have 72 hours under the mentorship of experienced professionals to convert their ideas into solutions and develop them further within their teams.

At the end of the hackathon, the best teams will be selected to present their solutions publicly and have a chance to win the main prize of 3500 EUR. Student teams will compete for the special student award by Swiss Re of an additional 3500 EUR.

The capacity is limited, register at
https://climathon.climate-kic.org/bratislava

Climathon Bratislava is organized by the city of Bratislava, Civitta, and in collaboration with the main partner Swiss Re and the community partner HubHub.

——————————–

[SK]

Buď súčasťou globálnej iniciatívy Climathon a prispej k vyriešeniu celosvetového problému ako je klimatická kríza či mobilita v mestách!

Zaujímaš sa o udržateľnosť miest, klimatickú zmenu či ekologické možnosti vrámci mobility?
Už ťa nebaví iba počúvať ale chceš konať? Si inovatívny, máš napády len nevieš ako ich realizovať?
Tak potom je tento event presne pre teba!

Prihlás sa na historicky prvý Bratislavský online Climathon, spolupracuj v tíme s rôznymi špecalistami a podielaj sa na riešení problémov 2 výziev:
1) ako motivovať a zapojiť obyvateľov do pretvárania Bratislavy na mesto, ktoré dokáže lepšie zvládať klimatické zmeny.
2) ako adresovať problém verejnej dopravy a špecificky slabé využívanie ekologických alternatív mestskej dopravy obyvateľmi Bratislavy

Tímy budú mať 72 hodín na to, aby pod vedením skúsených mentorov pretavili svoje nápady do riešení a ďalej ich v rámci tímov spoločne rozvíjali. Ich snaha vyvrcholí záverečnou prezentáciou, vďaka ktorej budú môcť zabojovať o finančné výhry vo výške 3500 eur.

Kapacita je limitovaná, prihlás sa na
https://climathon.climate-kic.org/bratislava

Bratislavský Climathon organizuje Civitta a mesto Bratislava v spolupráci s hlavným partnerom Swiss Re a komunitným partnerom HubHub.

Pripoj sa k hnutiu Climathon a buď tou zmenou ktorú chceš vidieť a prispieť k lepšej a udržatelnej budúcnosti v Bratislave aj vo svete.

Podrobnosti

Začiatok:
13. novembra 2020 @ 16:00
Koniec:
15. novembra 2020 @ 19:00
Udalosť Kategória:
https://www.facebook.com/events/2425585154401706

Miesto udalosti

Bratislava – hlavné mesto SR
Bratislava,81499SK+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy