Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Diskusia: Redakcia 2020

12. septembra 2020 @ 13:00 - 14:30

✍️? ? Čo by sa malo udiať s prekladom knihy, kým odíde do tlače? Aké kompetencie majú editor, štylistický redaktor a jazykový redaktor? Do akej miery je potrebná ich komunikácia s prekladateľom? Aká je budúcnosť redaktorskej profesie a ako by mala vyzerať príprava novej generácie literárnych redaktorov? ?

Odpovede na tieto otázky budeme hľadať počas Bratislavského knižného festivalu v diskusii s Evou Mládekovou, Igorom Hochelom, Tatianou Búbelovou a Dominikou Petríkovou, ktorou zahájime sériu vzdelávacích podujatí pre literárnych redaktorov a prekladateľov „Redakčné soboty“. https://www.doslov.sk/redakcne-soboty/

?
Eva Mládeková celý svoj profesionálny život zasvätila vydavateľskej, redaktorskej a prekladateľskej práci. Začínala ako korektorka v Tatrane, dnes je jeho riaditeľkou.
?
Igor Hochel je prekladateľ z bulharčiny, redaktor, spisovateľ, literárny vedec a vysokoškolský pedagóg. Podieľal sa na založení študijného odboru Editorstvo a vydavateľská prax na UKF v Nitre.
?
Tatiana Búbelová sa profesionálne venuje knižnej redakcii už vyše tridsať rokov. Má na konte mnoho titulov rôznych žánrov pôvodnej slovenskej i prekladovej literatúry od beletrie, populárno-náučných kníh či detskej literatúry až po literatúru faktu. Spolupracuje s viacerými vydavateľstvami.
?
Dominika Petríková vyštudovala Slovenský jazyk a literatúru na FFUK a Scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU. Pôsobí ako redaktorka a venuje sa pôvodnej tvorbe pod pseudonymom Dominika Madro.
?
Diskusiu moderuje Barbara Sigmundová, predsedníčka o.z. DoSlov, translatologička, prekladateľka z angličtiny a španielčiny.

Vstup na diskusiu je voľný, ak si chcete vopred zabezpečiť miesto na sedenie, napíšte nám na halova@doslov.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podrobnosti

Dátum:
12. septembra 2020
Čas:
13:00 - 14:30
Udalosť Kategória:
https://www.facebook.com/events/2676518799287222

Miesto udalosti

Nová Cvernovka
Račianska 1575/78
Bratislava,83102SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy