Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

DOBRÝ TRH Onlajn 2020

25. mája 2020 @ 18:00 - 6. júna 2020 @ 17:00

Dobrý trh po prvýkrát online!

Výnimočná situácia si pýta výnimočné riešenia, preto presúvame stánky Dobrého trhu z Jakubovho námestia v Bratislavskom Starom Meste do online priestoru. Na www.onlajn.dobrytrh.sk stretnete svojich trhovníkov cez ich osobné profily. Dozviete sa ako sa majú, ako a kde ich môžete kontaktovať a aké špeciálne ponuky si pre vás na toto obdobie pripravili. Môžete si kúpiť aj špeciálnu edíciu obľúbenej “Mačky vo vreci”. Osobné zážitky a atmosféra z dobrej štvrte sú do online prostredia neprenosné, rozhodli sme sa preto pripraviť vyzdvihnutie balíčkov zakúpených v eshope v susedských prevádzkach na Jakubovom námestí v sobotu 6. júna.

Predaj balíčkov plných prekvapení sa spustí na stránke www.onlajn.dobrytrh.sk v pondelok 25. 5.

Osobné príbehy a špeciálne zľavy
Súčasná situácia je pre našich trhovníkov mimoriadne náročná. Podrobný opis ich pohľadu na toto obdobie sme získali pomocou nášho online prieskumu. Prišlo nám až 140 vyplnených dotazníkov od trhovníkov, drobných producentov, živnostníkov a neziskoviek, ktorých by ste za normálnych okolností stretli na Dobrom trhu, ale aj iných festivaloch a trhoch po celom Slovensku. Začítajte sa do ich príbehov a skúseností na ich profiloch na našom webe! Neváhajte ich tiež kontaktovať a kúpiť produkty priamo od nich. Tým im prejavíte svoju solidárnosť. Ich profily nájdete na stránke www.onlajn.dobrytrh.sk v sekcii TRHOVNÍCI. Z prieskumu tiež vyšlo, že to čo najviac chýba trhovníkom je osobný kontakt a možnosť stretávať sa so zákazníkmi. Rozhodli sme sa ich preto prepojiť formou online portálu. Predajom Mačky vo vreci dáme návštevníkom Dobrého trhu šancu podporiť aj ich ďalšie fungovanie, predaj a stretávanie sa na našom trhu.

Mačka vo vreci
Pripravili sme balíčky produktov od našich trhovníkov, partnerov a susedských prevádzok z okolia Jakubáku, ktoré sú plné prekvapenia. Doteraz darovalo svoje produkty a služby už viac ako 97 predajcov! Mačky vo vreci sú rozdelené do 6 kategórií. Mačkopes, Domáca mačka, Kinder mačka, Krásna mačka, Dobrá mačka a špeciálna partnerská Yeme Slow Food Pressburg mačka – ktorá sa dá nájsť aj v kamenných obchodoch Yeme. Každá z nich skrýva pre návštevníkov prekvapenia v cene 20 eur, ich skutočná hodnota je však vždy vyššia. Pre tých ktorí chcú podporiť aktivity oz Punkt, máme Dobrú mačku. Vašich darovaných 10 eur prispeje na usporiadanie ďalšieho Dobrého trhu. Pomôžete pri vytváraní živých susedstiev a mestských podujatí aj do budúcnosti.
Ako bonus, z nakupujúcich na záver predaja vyžrebujeme jedného, ktorý získa grafiku Kúpele Grössling od autorky Adely Režnej, ktorú nám venovali Čierne diery .

Prvá pomoc pre malých podnikateľov a producentov
Vďaka vašej podpore a kúpe Mačky, vieme spolu s našimi partnermi poskytnúť komplexný balíček prvej pomoci pre trhovníkov Dobrého trhu. Vďaka dlhodobému partnerovi Dobrého trhu pre komunity sa do podpory zapája aj VÚB banka. Tá sa rozhodla v tejto výnimočnej situácii ponúknuť predajcom, ktorí sú súčasťou Dobrého trhu, aj bezplatné ekonomické konzultácie podľa ich potrieb. Malí lokálni podnikatelia, ktorí o túto možnosť prejavia záujem, tak budú môcť získať poradenstvo od expertov s cieľom znovu naštartovať výrobu a predaj svojich produktov či služieb.
WebSupport podporí lokálnych podnikateľov, ktorí potrebujú svoje bezpečné miesto na webe. Líder v oblasti poskytovania domén, webového a cloudového priestoru, ponúkne malým predajcom grátis základné balíčky 3 obľúbených hostingových produktov. Komunita a ľudia okolo Dobrého trhu tak získajú služby v rovnakej kvalite ako bežní klienti, vrátane plnej technickej podpory.
Spolu s Imagine Development vyrobíme rozhovory zo zákulisia jednotlivých producentov.
Yeme plnochutné potraviny sa v tomto období zameriavajú aj na intenzívnu podporu malých lokálnych producentov. V spolupráci so Slow Food Pressburg pripravili špeciálnu Mačku vo vreci. Bude plná prekvapení od kvalitných producentov, ľudia v nej objavia aj poukážky na nákup v predajniach Yeme a vouchery na októbrové podujatie Degustórium.
Túto Mačku nájdu záujemci nielen online, ale aj priamo v predajniach Yeme. Cieľom je, posilniť tých, ktorí spestrujú náš lokálny trh a susedstvá, kým nebudeme môcť znovu organizovať Dobrý trh v uliciach.

Dobrý deň na Jakubáku
“Keď sme pred 10 rokmi prišli s ideou Dobrého trhu a heslom “Vráťme trhy do ulíc”, netušili sme, aký význam bude mať dnes pre ľudí vrátiť život do ulíc.” hovorí spoluorganizátorka Dobrého trhu Barbara Zavarská. Preto sme sa rozhodli, že mačky si vyzdvihnete osobne na odberných miestach v sobotu 6. júna v susedstve Jakubáku. “Ľudia si budú môcť dopriať prechádzku do krásnej štvrte, podporiť tak malé prevádzky v okolí a mať možnosť zažiť niečo prekvapivé.” dopĺňa ju spoluorganizátorka Illah van Oijen. Po susedstve bude jazdiť autíčko s kapelou Funny Fellows a v bráne do dvora Mareena stretnete náš tím v info stánku kde kúpite špeciálnu edíciu merchu. Miesto na swap mačiek vo vreci bude pri obnovenom permakultúrnom kochlíku na Jakubovom námestí.

„S radosťou sme sa stali súčasťou prípravy Dobrého trhu aj v tejto jeho netradičnej forme. Tejto iniciatíve a jej organizátorom dlhodobo veríme. Sme presvedčení, že aktuálne riešenie prinieslo presne to, čo komunity okolo Dobrého trhu práve teraz potrebujú a čo im padne dobre v období pozvoľného sa otvárania svetu,“ hovorí Lucia Luptáková, zástupkyňa Nadácie VÚB banka, ktorá je dlhodobým partnerom pre komunity Dobrého trhu.

Nakúpte online a vyzdvihnite offline, urobte si 6. júna “Dobrý deň na Jakubáku!” s Mačkou vo vreci!

Organizátor Punkt, o.z. | Partner pre komunity Nadácia VÚB | Partneri Yeme, Slow Food Pressburg, Bratislava – Mestská časť Staré Mesto, Hlavné mesto SR Bratislava, Imagine Development, WebSupport, Textile House Second Hand | Susedskí partneri Mareena, DOT. Contemporary Art Gallery, Literárna čajovňa, Pán Medvedík, Artelier | Mediálni partneri Staromestské noviny, Archinfo.sk, Čierna labuť, Rádio_FM, Denník N

Podrobnosti

Začiatok:
25. mája 2020 @ 18:00
Koniec:
6. júna 2020 @ 17:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/671511760093410

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy