Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ecstatic Dance Zlate Piesky 2021

28. júla 2021 @ 19:00 - 21:00

Ďalší Ecstatic Dance sa na Vás tešíme vonku na Zlatých pieskoch v súkromnom priestore len pre nás hneď vedľa Zanzibaru. Poďte si s nami zatancovať v ešte väčšom spojení s prírodou a s výhľadom na jazero pri západe slnka.

***for English version please scroll down

Program:
19.00 Otvorenie a Pohybový warm-up s Miloš Solius a Zuzana Burdanová
19.15 Ecstatic Dance s DJ NativeMind
20.45 Handpan sound journey s Adalíía Alma Murín

Extatický tanec existuje už tisícky rokov v rôznych kultúrach ako dôležitý rituál, ktorý prepájal členov komunity alebo kmeňa a v posledných rokoch sa opäť rozširuje po celom svete ako bezpečný priestor, pri ktorom si môžeme spoločne spontánne zatancovať, byť plne sami sebou a spočinúť v pohybe, ktorý vychádza z nášho vnútra.

Na začiatku prostredníctvom vedeného warm-upu vytvoríme v tele podmienky na uvoľnenie a napojenie sa na vlastné autentické vedenie v tanci a prirodzenú inteligenciu nášho tela. Následne už len za vedenia hudby rôznej atmosféry, tempa a emócii, budeme mať možnosť precítiť rôzne aspekty samých seba a odovzdať sa sile prítomného okamihu. Uvoľnením stagnujúcej energie a vzorcov, ktoré nám už neslúžia, sa naplníme prílevom novej, životodárnej energie a inšpirácie.

Pre každého môže byť táto skúsenosť iná. Niekto môže uvoľnovať potlačené emócie, niekto zažívať radosť a oslavný tanec, pre iného to zase môže byť čisto aktívna pohybová meditácia alebo pasívna meditácia v sede pri počúvaní hudby. Sme vítaní presne takí, ako sa práve cítime, v našej pravdivosti a so všetkými našimi aspektami.

Na záver nás Adalíía Alma Murín prevedie zvukovou cestou na handpane, počas ktorej budeme mať možnosť na hlbšiu integráciu po tanečnej ceste.

Na parkete je všetko dovolené a seba vyjadrenie je silno povzbudzované, preto platí v rámci Ecstatic Dance niekoľo pilierov pre udržanie energeticky čistého a bezpečného priestoru:
• Je to priestor bez slov. Na parkete obmedzujeme nielen vnútorný dialóg našej mysle, ale takisto vonkajší.
• Spoločne sa podporujeme v autentickom vyjadrení cez pohyb bez akéhokoľvek posudzovania. Tanec ako univerzálny jazyk nám tak dovolí sa prepojiť s ostatnými na hlbšej úrovni.
• Tancujeme sami alebo v kontakte s ostatnými, pričom kontaktný tanec sa odporúča rešpektujeme signály a priestor ostatných.
• Tancujeme bez vplyvu drog či alkoholu.

Vstup: 15 eur

***ENGLISH:

We are excited to welcome you for an open-air edition of Ecstatic Dance this time at the lake Zlate piesky so we can dance in a deeper connection with nature under the setting sun & breathe the fresh air.

19.00 Opening circle and warm-up with Milos and Zuzana
19.15 Ecstatic Dance with DJ NativeMind
20.45 Sound Journey on handpan with Adalíía Alma Murín
21.00 Closing circle

Ecstatic dance has existed for thousands of years in many cultures as an important ritual connecting the community and also nowadays it has become a very important safe space that creates an opportunity for us to connect to ourselves, free up energetic blocks, connect deeper to our heart, and expand our consciousness beyond the barriers of the mind.

Through the warm-up we will ground ourselves and get more into our bodies so that we create the best ground for delving into a spontaneous dance and invite our inner guidance to take over. Finding the balance between surrender and structure, we will be surrendering to a rollecoaster ride of different music genres, tempos and emotions to discover all the different aspects within ourselves.

Dance yourself into ecstatic states of awareness, release old patters & paradigms and all conditioning that no longer serves you and come resting in the stillness of your authentic being. Feeling the music, becoming the dance, moving without thinking, free from time and space, in this state, dance is one of the greatest healers.

You are welcome as you are. For some people this could be an experience of releasing supressed emotions, for others it will be a dance of celebration and joy, and for some it will feel like an active or even still meditation. All of this is welcome. You will be embraced in all of your aspects.

To keep the clean & safe energetic space Ecstatic Dance there are a few things to keep in mind:
• We dance barefoot and without words on the dancefloor. As little as possible inner mind dialogue as well as outer dialogue helps to dive deeper into your own journey.
• Together we create a safe space where we support each other in authentic self-expression without judgement. Dance as a universal language will help us express and connect even more deeply with others.
• We can connect to others while reading their signals and respecting their boundaries.
• No drugs or alcohol on the dancefloor.

ENTRY: 15 Euros

Podrobnosti

Dátum:
28. júla 2021
Čas:
19:00 - 21:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/326839189106452

Miesto udalosti

Zlaté piesky
Senecká cesta 2
Bratislava,82104SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy