Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Festival Spiace miesta

15. júna 2019 @ 14:0022:00

vlastivedná prechádzka / diskusia / interaktívna výstava / film / divadlo / hudba/

FESTIVAL SPIACE MIESTA je udalosťou iniciatívy Spiace miesta, ale zároveň aj festival spiacich miest.

Čo sú spiace miesta? Nevyužívané budovy, ktorých potenciál spí.

Čo sú Spiace miesta? Platforma pre tému nevyužívaných budov.

Priamo sa tejto téme budeme venovať v rámci diskusie, kde sa budeme pýtať odborníkov a odborníčok, prečo je situácia s nevyužívanými budovami taká, aká je a budeme spoločne hľadať možnosti, čo s tým.

Takisto si budete môcť pozrieť dokumentárny film o chátrajúcom architektonickom skvoste – liečebnom dome Machnáč.

Bude výstava, bude divadlo a bude aj hudba.

Popri tom všetkom vám predstavíme našu iniciatívu Spiace miesta a budete môcť prispieť do našej crowdsourcovanej mapy nevyužívaných budov.

A samozrejme, toto všetko sa bude konať v budove, ktorá je momentálne vo vákuu – stratila svoju pôvodnú funkciu a čaká na tú novú. Stretneme sa v industriálnom priestore bývalej tlačiarne Svornosť, ktorú aspoň na chvíľu oživíme.

Postupne budeme pridávať viac info.
Stay tuned!

Vstupné dobrovoľné.

Kto sme
Spiace miesta je otvorená platforma pre každého a každú, koho zaujímajú nevyužívané budovy (zatiaľ) v Bratislave, ktoré majú potenciál prebrať sa k novému životu. Sme neformálna občianska iniciatíva nadšencov, ktorých spája spoločná vízia o využití prázdnych priestorov pre podporu kultúry a iné verejnoprospešné aktivity. Sme architekti, kulturologičky, umelci, manažéri so záujmom o kvalitu spoločnosti, v ktorej žijeme.

Naša vízia
Predstavujeme si mestá, v ktorých nechátrajú budovy, najmä tie vo verejnom vlastníctve, teda vlastníctve nás všetkých. Chceme mestá, v ktorých nevyužité budovy pomáhajú kvitnúť spoločnosti: kde dostávajú priestor ľudia, ambiciózne nápady, kultúrne projekty, komunitné udalosti, vzdelávanie.

Chceme znovu uviesť zanedbané budovy do života – zaslúžia si to ony, mesto a najmä jeho obyvatelia. Aby budovy nespali, mapujeme ich, popularizujeme túto tému a možnosti verejnoprospešného naplnenia nepoužívaných budov, zoznamujeme sa s legislatívou, nadväzujeme partnerstvá a tešíme sa na fázu, keď budovy budeme zobúdzať.

#spiacemiesta #tlaciarensvornost #lofty #loftykominarska

Podrobnosti

Dátum:
15. júna 2019
Čas:
14:00 – 22:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/358809398102611

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.