Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

FTRNW Tuesday Vol. 64: Michal Hladký (O kreatívnom priemysle) 2021

1. júna 2021 @ 18:00 - 19:00

Podľa niektorých zdrojov je kreativita palivom 21.storočia, kým niekedy v predošlom storočí toto označenie patrilo rope. Preto je možné, že pokiaľ prístup k energií bol determinujúcim faktorom geopolitiky minulého storočia, je veľmi pravdepodobné, že politiky určené pre podporu a rozvoj tvorivosti a kreativity budú rozhovorujúcim činiteľom pre úspech v 21. storočí. Okrem toho sa kreativita posúva stále vyššie na zozname kľúčových zručností, ktoré sú potrebné pre úspešné uplatnenie budúcich generácií mladých ľudí na trhu práce.

Medzinárodný rok Kreatívnej ekonomiky pre udržateľný rozvoj 2021 vyhlásený Valným zhromaždením OSN nemohol prísť v relevantnejšom čase. Pandémia ochromila kreatívnu ekonomiku. Svetovým štatistikám dávajú za pravdu aj tie zo Slovenska.

Prečo je kreatívny priemysel dôležitý, ako je možné ho prepájať s technológiami a inováciami a kde smeruje jeho budúcnosť sa pozrieme už v ďalšom FTRNW Tuesday s Michalom Hladkým. Michal vedie Creative Industry Košice, organizáciu, ktorá sa zaoberá podporou a rozvojom kultúry a kreatívneho priemyslu. Spolu so svojím tímom úspešne rozvíja stratégiu, ktorej súčasťou je projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013, Master plán 2020 či Košice – Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO. Už niekoľko rokov organizujú jedinečný festival Art & Tech days, ktorý prepája umenie s technológiami, hostí medzinárodných spíkrov a získal záštitu Prezidentky SR.

? Sledujte live už 1. júna o 18:00.

Podrobnosti

Dátum:
1. júna 2021
Čas:
18:00 - 19:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/819103122376254

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy