Kávové Mestečko 2022

Kávové Mestečko aj tento rok na Danubius Gastro 2022! Tento rok máme pripravený bohatý program pre každého milovníka kávy.

Program:
28.04.2022 – Odborné prednášky a predstavenie Medzinárodného Kávového inštitútu

Počas celého dňa sa návštevníkom Kávového mestečka budú predstavovať jeho vystavovatelia zo Slovenska i zahraničia, medzi ktorými sa nachádzajú uznávaní pražiari, známe značky kávy, výrobcovia kaviarenského inventáru či profesionálnych pomocníkov na domácu prípravu kávy.

29.04.2022 – ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2022, baristická súťaž študentov Stredných odborných škôl a Hotelových akadémií z celého Slovenska

Súťažiť sa bude v príprave obľúbených kávových nápojov, ale aj miešaných drinkov či alternatívnych príprav kávy, pri ktorých kreativita jednotlivých súťažiacich nemala hraníc. Aká je správna príprava espressa, ako by malo vyzerať správne cappuccino či aké recepty sa používajú na rôzne alternatívne prípravy kávy ako Chemex, Aeropress, Džezva či V60 si môžete prísť pozrieť naživo do Kávového mestečka práve dnes.

30.04.2022 – Latte art show, kreslenie mliečnou penou do kávy najlepšími z najlepších

Sobota bude patriť tradične veľkolepej Latte art show. Svoje zručnosti predvedú najlepší slovenskí baristi z rôznych gastronomických prevádzok z celého Slovenska. Súťažiť sa bude v kreslení mliečnou penou do espressa. Okrem toho, že diváci majú možnosť vidieť profesionálov priamo pri práci, niektorí z obecenstva budú mať možnosť ich aj ohodnotiť a rozhodnúť, ktorého zo súťažiacich posunú do finále. Príďte sa aj vy presvedčiť, že príprava kávy je umenie a to, že jej správna chuť a vôňa spája množstvo ľudí.

01.05.2022– Odborné prednášky vystavovateľov Kávové mestečka
Deň plný vedomostí a odpovedí na najrôznejšie otázky ohľadom kávy bude práve nedeľa v Kávovom mestečku. Máte otázky o káve, jej príprave, servise či potrebujete poradiť pri otvorení vlastnej prevádzky, odpovede nájdete v Kávovom mestečku a u jeho vystavovateľov.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Pridaj komentár