Keramické trhy 2019

Keramické trhy 2019

Už po 16. krát sa môžete tešiť na obľúbené podujatie Keramické trhy, ktoré sa uskutoční 7. – 9. júna na Radničnom námestí a na ulici M. R. Štefánika v Pezinku.

Podujatia sa zúčastní viac ako 160 keramikárov zo Slovenska, ale i z Čiech, Maďarska, Slovinska, Poľska a Bulharska. Keramické trhy v Pezinku sú jediným podujatím tohto druhu v rámci Slovenskej republiky. Cieľom je predovšetkým podpora a propagácia hrnčiarskeho a džbankárskeho remesla – starého remesla našich predkov.

Okrem toho, že trhy sú atraktívne predajom rôznych druhov keramických výrobkov, sú zaujímavé i sprievodnými podujatiami. V tomto roku bude v Mestskom múzeu sprístupnená výstava k 25. výročiu založenia Cechu slovenských keramikov s názvom „25 rokov Cechu slovenských keramikov“. Súčasťou tohtoročných trhov budú prístupné aj výstavy v Malokarpatskej knižnici v Pezinku – Výstava keramiky Mária Hanúsková a v ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku – Ťažítka.

I počas tohto ročníka Keramických trhov Pezinok sa môžu deti zabaviť v detských tvorivých dielňach pod vedením pracovníčok Centra voľného času Pezinok. Ďalším sprievodným podujatím bude súťažná výstava na tému Váza, ktorú budú hodnotiť návštevníci podujatia.

Celé tri dni spríjemnia atmosféru podujatia na námestí kultúrne vystúpenia. Na pódiu sa predstavia kapely Funny Fellows, Bukasový masív, Duchoňovci alebo domáca country kapela Arion.

Tešíme sa na Vás na 16. ročníku Keramických trhov v Pezinku!


Posted

in

by

Tags:

Comments

Pridaj komentár