Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Komunitný Dobrý trh na Panenskej 2021

29. mája 2021 @ 10:00 - 17:00

29. MÁJA SA VRÁTIME SPÄŤ NA MIESTO, KDE SME ZAČÍNALI ?

Myšlienka Dobrého trhu totiž vznikla práve na Panenskej ulici, v záhrade evanjelického kostola. Sused Ben z Next Apache organizoval na záhrade grilovačky, spájal obyvateľov ulice cez jedlo, hudbu a zážitky.

Komunitný Dobrý trh na Panenskej bude preto o návrate k našim komunitným koreňom a nesie sa práve v téme KOMUNITA, ktorá bola Dobrému trhu vždy blízka.

? MAČKY VO VRECI
Do 27. 5. máte možnosť zakúpiť si naše Mačky vo vreci na www.dobrytrhonlajn.sk a 29. mája si ich budete môcť vyzdvihnúť na Komunitnom Dobrom trhu na Panenskej.
*** Informáciu o odberných miestach uverejníme čoskoro. ***

? PROGRAM:

? Komunitné rádio
10:00 – 18:00

Súčasťou programu bude aj Komunitné rádio, ktoré si môžete vypočuť na webe alebo cez livestream na Facebooku. Nahrávať a vysielať budeme naživo, čiže všetky diskusie budú verejné a budú sa konať na záhrade Starého Lýcea na Konventnej ulici. Sociálne, politické, športové témy sa budú prelínať s príbehmi, hudbou a nezabudnuteľnými hlasmi podsvetia.

? Festival Konvergencie / Suita Five Tango Sensations
14:00 / Dvorana ZUŠ Miloša Ruppeldta, Panenská 11

Dobrý trh v spolupráci s Konvergenciami, ktorým 30. 5. začína festival venovaný Astorovi Piazzollovi, pripravili výber z Five Tango Sensations. Kompozícia zaznie v úprave pre bandoneón (Boris Lenko), dve gitary (Ondrej Veselý, Martin Krajčo), husle (Peter Biely) a violončelo (Jozef Lupták).

? Komunitná prechádzka
14:30 – 16:30 / pred ZUŠ Miloša Ruppeldta

Poďte s nami objavovať čoraz vibrujúcejšie podhubie bratislavských komunít – susedských, sociálnych, záujmových a všakovakých iných. S Lacom Oravcom a jeho hosťami sa budeme prechádzať ulicami Starého Mesta, navštívime niekoľko komunitných priestorov a budeme sa rozprávať nielen o komunitnom organizovaní.

? Workshop Priprav svoj bike na sezónu
9:00 – 12:00 / pred Goethe inštitútom

Ak patríte k cyklistickým nadšencom, v sobotu sa budú opravovať aj bicykle! Pripravte sa na sezónu a zoberte so sebou na Dobrý trh aj svoj obľúbený dopravný prostriedok.

? Susedská burza
10:00 – 17:00 / záhrada Staré Lýceum

Ponúknite oblečenie pre deti, dospelých, knihy, DVD, drobnosti do domácnosti, hračky. Stačí sa prihlásiť do 28. 5. Tu je prihláška: https://forms.gle/pRrNdQZJQtAan4dU9

? Online koncert ZUŠ Miloša Ruppeltda
17:00 / youtube kanál ZUŠ Miloša Ruppeldta – https://youtu.be/O-TOrH4IpSE

Medzinárodný hudobný projekt “Hommage à Miloš Ruppeldt”, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 140. výročia narodenia zakladateľa ZUŠ na Panenskej. Napriek rozličným podmienkam vzniku nahrávok si budete môcť vypočuť školy zo Slovenska, Česka a Rakúska.

*** Komunitný Dobrý trh vznikol v spolupráci s Nadáciou VÚB, naším dlhoročným partnerom pre komunity. ***

Podrobnosti

Dátum:
29. mája 2021
Čas:
10:00 - 17:00
Udalosť Kategória:
https://www.facebook.com/events/4592729150744146

Miesto udalosti

Old Town, Bratislava

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy