Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Komunitný Dobrý trh na Panenskej 2021

29. mája 2021 @ 10:00 - 17:00

29. MÁJA SA VRÁTIME SPÄŤ NA MIESTO, KDE SME ZAČÍNALI ?

Myšlienka Dobrého trhu totiž vznikla práve na Panenskej ulici, v záhrade evanjelického kostola. Sused Ben z Next Apache organizoval na záhrade grilovačky, spájal obyvateľov ulice cez jedlo, hudbu a zážitky.

Komunitný Dobrý trh na Panenskej bude preto o návrate k našim komunitným koreňom a nesie sa práve v téme KOMUNITA, ktorá bola Dobrému trhu vždy blízka.

? MAČKY VO VRECI
Do 27. 5. máte možnosť zakúpiť si naše Mačky vo vreci na www.dobrytrhonlajn.sk a 29. mája si ich budete môcť vyzdvihnúť na Komunitnom Dobrom trhu na Panenskej.
*** Informáciu o odberných miestach uverejníme čoskoro. ***

? PROGRAM:

? Komunitné rádio
10:00 – 18:00

Súčasťou programu bude aj Komunitné rádio, ktoré si môžete vypočuť na webe alebo cez livestream na Facebooku. Nahrávať a vysielať budeme naživo, čiže všetky diskusie budú verejné a budú sa konať na záhrade Starého Lýcea na Konventnej ulici. Sociálne, politické, športové témy sa budú prelínať s príbehmi, hudbou a nezabudnuteľnými hlasmi podsvetia.

? Festival Konvergencie / Suita Five Tango Sensations
14:00 / Dvorana ZUŠ Miloša Ruppeldta, Panenská 11

Dobrý trh v spolupráci s Konvergenciami, ktorým 30. 5. začína festival venovaný Astorovi Piazzollovi, pripravili výber z Five Tango Sensations. Kompozícia zaznie v úprave pre bandoneón (Boris Lenko), dve gitary (Ondrej Veselý, Martin Krajčo), husle (Peter Biely) a violončelo (Jozef Lupták).

? Komunitná prechádzka
14:30 – 16:30 / pred ZUŠ Miloša Ruppeldta

Poďte s nami objavovať čoraz vibrujúcejšie podhubie bratislavských komunít – susedských, sociálnych, záujmových a všakovakých iných. S Lacom Oravcom a jeho hosťami sa budeme prechádzať ulicami Starého Mesta, navštívime niekoľko komunitných priestorov a budeme sa rozprávať nielen o komunitnom organizovaní.

? Workshop Priprav svoj bike na sezónu
9:00 – 12:00 / pred Goethe inštitútom

Ak patríte k cyklistickým nadšencom, v sobotu sa budú opravovať aj bicykle! Pripravte sa na sezónu a zoberte so sebou na Dobrý trh aj svoj obľúbený dopravný prostriedok.

? Susedská burza
10:00 – 17:00 / záhrada Staré Lýceum

Ponúknite oblečenie pre deti, dospelých, knihy, DVD, drobnosti do domácnosti, hračky. Stačí sa prihlásiť do 28. 5. Tu je prihláška: https://forms.gle/pRrNdQZJQtAan4dU9

? Online koncert ZUŠ Miloša Ruppeltda
17:00 / youtube kanál ZUŠ Miloša Ruppeldta – https://youtu.be/O-TOrH4IpSE

Medzinárodný hudobný projekt “Hommage à Miloš Ruppeldt”, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 140. výročia narodenia zakladateľa ZUŠ na Panenskej. Napriek rozličným podmienkam vzniku nahrávok si budete môcť vypočuť školy zo Slovenska, Česka a Rakúska.

*** Komunitný Dobrý trh vznikol v spolupráci s Nadáciou VÚB, naším dlhoročným partnerom pre komunity. ***

Podrobnosti

Dátum:
29. mája 2021
Čas:
10:00 - 17:00
Udalosť Kategória:
View Udalosť Website

Miesto udalosti

Old Town, Bratislava

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy