Kráľovské hodovanie 2019

TRADIČNÉ HODY v Modre – KRÁĽOVEJ
Kráľova je od nepamäti súčasťou mesta Modry, no zachováva si svoj vidiecky ráz a tradície. Nárečie, ktorým sa v Kráľovej rozpráva je osobité, históriu a ľudové zvyky najviditeľnejšie reprezentuje Občianske združenie Kráľovan.

Na podujatí zažijete hojnosť dobrého jedla a vína, veselú hudbu i tanečnú zábavu. Príďte si s nami pripomenúť tradíciu hodov, stretnúť susedov a dať si niečo dobré pod zub.

PROGRAM sobota 8. 6. 2019
13.00 slávnostné otvorenie hodov
13.15 vystúpenie detí z modranských materských a základných škôl
15.00 Kráľovská lajdinontka – vyhodnotenie súťaže v pečení
15.30 Divadlo PIKI – Paskudárium (Kultúrny dom)
Divadelná prechádzka po múzeu neposlušných detí je divadelné predstavenie, ktoré vzniklo podľa knižky Dušana Taragela.
16.30 DFS Magdalénka – vystúpenie popredného detského folklórneho súboru Magdalénka z Modry
17.00 Alegorický sprievod predstaví život na Kráľovej v minulosti i dnes
18.00 Ľudová hudba Jána Stupku
Profesionálna ľudová hudba na každú príležitosť. Kapela, ktorá hrá a spieva len pre vás. Na Kráľovskom Hodovaní s nimi vystúpia aj tanečníci.
19.30 LOJZO
Lojzo je slovenská hudobná legenda, ktorá vznikla v 80. rokoch 20. storočia. Skupina využívala hlavne akustické hudobné nástroje, charakteristické pre folk, či country. Na koncertoch patrí k neodmysliteľnému imidžu skupiny LOJZO domáce oblečenie, ktorého spoločnými prvkami boli hlavne tepláky a baretky. Texty skladieb skupiny sú recesisticky ladené.
21.30 X-band (funky oldies party)
Funky X-band hrá hudbu osemdesiatych, deväťdesiatych rokov, ale aj skladby súčasných interpretov hudby funky. Hrajú v plnom obsadení s trojčlennou dychovou sekciou. Nenechajte si ujsť vynikajúcu funky párty.
23:00 Hodová diskotéka (kultúrny dom)

Nedeľa 9. 6. 2019
9.00 Svätá omša s dychovou hudbou v rímsko-katolíckej Kaplnke sv. Michala Archanjela
9.00 Svätodušné služby Božie so spoveďou a s Večerou Pánovou Evanjelický kostol v Modre – Kráľovej

Sprievodné podujatia SOBOTA
* 11.00 – 13.00 priateľský hodový STOLNO-FUTBALOVÝ ZÁPAS pre všetkých nadšencov pod vedením trénera FC Slovan Modra Reného Fédera, tímy sa môžu prihlásiť do 31. mája tu: 033 647 21 12, kontakt@kcmodra.sk, miesto: pred Kultúrnym domom Modra – Kráľová
* 15.30 – 16.30 finálový STOLNO-FUTBALOVÝ ZÁPAS
* 10.00 – 11.00 odovzdávanie kysnutých zavinákov do súťaže v pečení s názvom LAJDINONTKA 2019, odborné hodnotenie porotou, miesto: Kultúrny dom Modra – Kráľova
* kolotoče

Kráľovské hodovanie sa uskutoční na priestranstve pred Kultúrnym domom Kráľová a v prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do interiéru kultúrneho domu.

www.kcmodra.sk


Publikovaný

v

od

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár