Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Malokarpatské klenoty

16. mája 2022 @ 19:00

Pozývame na príjemné stretnutie v cafe a vine bar Radnica v spojení s literatúrou.

Modrania, Pezinčania, Doľančania, všetci čo máte radi architektúru a krásne veci, pozývame vás do pezinskej reštaurácie Radnica na debatu o dvoch krásnych knižkách, na stretnutie so zaujímavými ľuďmi.
Zo všetkých prihlásených historických skvostov z celého Slovenska vyhral Kostol sv. Jána Krstiteľa v Modre prvú a hlavnú cenu Fénix – kultúrna pamiatka roka za obnovu a reštaurovanie objektu národnej kultúrnej pamiatky alebo jeho ucelenej časti. O rovnomennej knižke, o tomto skvoste Malých Karpát sa budeme rozprávať s jej autorom Erikom Hrnčiarikom a dámou, ktorá sa o obnovu zaslúžila najviac Katarínou Machatovou.
Doliansky rodák, výtvarník a umelec Szilárd Várdai bol jedným z priekopníkov stredoškolského vyučovania kreslenia a hlavným organizátorom neskoršej vysokej školy výtvarných umení v Budapešti. V roku 1923 sa vrátil do rodných Dolian a pre Ompitál” naprojektoval a financoval stavbu Kalvárie. Doľančania si svojho rodáka pripomenuli monografiou o jeho živote a tvorbe a vydala ju obec Doľany pri príležitosti jeho 85, výročia narodenia. Návštevou nás poctia jej autori Daniel Ďurďovič a Jozef Mruškovič.

Hostia: Daniel Ďurďovič, Jozef Mruškovič

Moderuje: Veronika Šikulová

Podrobnosti

Dátum:
16. mája 2022
Čas:
19:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/530248488676133

Miesto udalosti

Radnica
M. R. Štefánika 1
Pezinok,90201SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.