Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

MODRA hlavná stanica – 8. nástupište 2024

27. apríla 2024 @ 17:00 22:00

Modranská železnica privezie ďalšie podujatie. Otvorenie 3. sezóny na železničnej stanici MODRA hlavná stanica z vlaku sa uskutoční 27. apríla 2024 od 17.00 h. Už po 8. krát tu vystúpia zaujímaví hostia – program čoskoro.

Stanica leží tu: Modranská železnica
https://maps.app.goo.gl/fRicYkKGuXtoq4Up8

Nebudú chýbať ani limitované edície trička, magnetky MODRA hlavná stanica od Márie Malinovej a vína do vlaku Frankovka modrá z Modry.

Čakajú na vás aj Vinárstvo Rychel a jeho vína, gastro špeciality od Iná haluška, pojazdná kaviareň KADZE TADZE, aktivity pre deti, Slovenská ľudová majolika MODRA.

Pri vagóne budú vystavené rôzne železničné artefakty. MODRA hlavná stanica sa nachádza, vďaka Mestu Modra, na pozemku na Dolnej ulici, smer Zberný dvor – Vinárstvo Rychel.

Modranská železnica je tu! Chvíľu to síce trvalo… Ale čo je to pre nás tých pár rokov, konkrétne od roku 1846, kedy začala premávať prvá konská železnica na trati Bratislava – Trnava? Kráľovské mesto Modra v tých časoch vlastným rozhodnutím zostalo bez železnice.

Prišiel čas to napraviť. Dlhé roky sa o nej u nás doma pri víne len rozprávalo. Dnes už je konkrétne vymyslená – tak ako sa spieva v jednej piesni z 80. rokov minulého storočia.

Náš vlak je čisto osobný. Cestovný lístok na jazdu 1. triedou za dobrovoľný príspevok získate priamo na mieste u sprievodcu. A aj Vám ho na mieste preštikne, nech sa prepravíme do lepších čias. Sledujte cestovný poriadok kultúrnych podujatí v tejto udalosti alebo na stránke Modranská železnica na facebooku (teda vlastne v tvároknihe – podľa Ľuda) alebo instagrame a dozviete sa všetko potrebné.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli pri realizácii myšlienky vybudovania železničnej stanice v Modre.

MODRA hlavná stanica – nastupovať!

Za Modranskú železnicu
Petter Bittner – prednosta stanice

Foto: Dominik Kotes

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.