Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

OpenJazzFest 2020

25. júla 2020 @ 19:00 - 23:00

Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest
Nové Mesto nad Váhom, 29. júna 2020
Priaznivci nielen jazzovej hudby tento rok môžu tešiť na festival , ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári OpenAir podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosféry v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj ke´d tentokrát v jednodňovej verzii, veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť „ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.
Festival sa uskutoční v sobotu 25.júla od 19:00 hod, pričom brány amfiteátra svojim návštevníkom otvorí už o 18:00 hod.
Program otvorí skladateľka, aranžérka, herečka, klaviristka a flautistka Sisa Michalidesová so svojim projektom Colours of Solitude z ktorého vzniklo aj CD nahrávané v USA a Sisa ho na festivale aj pokrstí. Na projekte si zahralo veľa zahraničných hudobníkov, no z pochopiteľných dôvodov príde tentokrát na festival so slovenskou zostavou, čo ale určite neuberie na kvalite. Mená ako Peter Preložník – klávesy, Milo Suchomel – saxofón, či Martin Valihora sú toho zárukou.
https://www.youtube.com/watch?v=OS82DE9BOuU&feature=emb_logo https://www.facebook.com/sisa.michalidesova
„ Prvým zahraničným hosťom bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note“ pokračuje Tibor Zelenay. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky, až po beboppy, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby , ktoré má vášeň, dušu a tradíciu.
https://www.facebook.com/CsabaTothBagiBalkanUnion https://www.youtube.com/user/tbcsaba
Headlinerom večera bude hviezdny poľský hosť Wojtek Pilichowski. Je to basgitarista, skladateľ a producent. Od roku 1994 nahral 14 samostatných albumov vrátane troch živých nahrávok vydaných aj na DVD. Predal viac ako 100 000 kópií. Spolupracoval aj s mnohými špičkovými umelcami na ich projektoch a nahral viac ako 200 albumov, ktorých sa predalo viac ako 6 miliónov kópií. Mnoho rokov hrá na najvýznamnejších svetových festivaloch, vrátane Bass Player Live, Euro Bass Day v Taliansku a na mnohých ďalších. Bol ocenený mnohými oceneniami, z toho 16x za najlepšieho poľského bassgitaristu.
https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski/
https://www.youtube.com/channel/UCpFzi6-Ex6G14l1aSPW2Dxw

Informácie a vstupenky:
http://www.openjazzfest.sk/sk
www.ticketportal.sk

Podrobnosti

Dátum:
25. júla 2020
Čas:
19:00 - 23:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.ticketportal.sk/event/Open-Jazz-Fest

Miesto udalosti

Zelena Voda
Zelená voda
Nové Mesto nad Váhom,915 01SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.