Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Pezinský Permoník 2022

19. augusta 2022 @ 12:00 - 21. augusta 2022 @ 18:00

Pezinský Permoník je Malokarpatská výstava a burza minerálov, fosílií a drahých kameňov.

Zároveň je to kultúrne podujatie, ktoré organizuje Nezisková organizácia Barbora pravidelne každý rok v auguste počas 3 dní. V meste Pezinok má toto podujatie dlhoročnú tradíciu a v roku 2022 spolu privítame už 26 ročník.

Permoník prináša okrem množstva fascinujúcich výstav kde návštevníci objavujú čaro toho najkrajšieho čo zem vydala i predajnú burzu na ktorú chodia vystavovatelia a predajcovia nielen zo Slovenska, ale i z Českej Republiky, Poľska, Maďarska a Nemecka. Veľa z nich je vášnivých zberateľov a cestovateľov a môžete sa od nich dozvedieť čo Vás zaujíma v rámci mineralogickej tematiky. Nájdeme tu vzácne kúsky zo všetkých kútov sveta o ktorých sa môžeme dozvedieť zaujímavé informácie, miesta kde boli objavené a pre tých, ktorý idú viac do hĺbky i o ich účinkoch a využití v každodennom živote. Návštevníci si z burzy odnášajú krásne kúsky v podobe minerálov a skamenelín, ale i šperky vyrobené z týchto vzácnych kameňov.

Súčasťou podujatia je i bohatý kultúrny program a práve preto je určený pre všetky vekové kategórie kde si každý nájde niečo pre seba, či už to bude malý objavovateľ tajov minerálov, dáma, ktorá bude chcieť rozšíriť zbierku svojich šperkov alebo nadšený zberateľ neopracovaných kameňov alebo ten koho fascinujú skameneliny, ktoré majú milióny rokov. Taktiež to môže byť skupinka priateľov, ktorí si chcú užiť letnú atmosféru pri príjemnej hudbe, vychutnať si kvalitné vínko, vybrať si niečo pre seba zo sprievodného programu.

Tešíme sa na všetkých náštevníkov😉

Medzi stálice v sprievodom programe patrí:

Tradičné pouličné ryžovanie zlata, kde si deti i dospelí môžu vyskúšať ako náročne môže byť vyryžovať si čo i len kúsok zlata

Hudobný program a vystúpenia rôznych skupín

Fascinujúce výstavy a zaujímavé prednášky

Divadielko,súťaže a kreatívne dielničky pre deti

Podrobný program uverejníme čoskoro.

Podrobnosti

Začiatok:
19. augusta 2022 @ 12:00
Koniec:
21. augusta 2022 @ 18:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1964703557058420

Miesto udalosti

PKC- Pezinské Kultúrne Centrum
Holubyho 42
Pezinok,90201SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy