Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Raster: Štefan Oliš a občianske združene TRAKT 2020

5. októbra 2020 @ 19:00 - 21:00

Pod hlavičkou RASTER uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Ich lektorom je výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pravidelne pozýva hostí a spolu diskutujú o zá-meroch, efektoch či podobách výtvarného umenia.
Pozvanie do Rastra tentoraz prijal Štefan Oliš z občianskeho združenia TRAKT.

Ako jeden zo zakladajúcich členov, rozpovie na prednáške históriu TRAKTu, ako prekonali rôzne prekážky, vypichne najzaujímavejšie projekty, povie niečo o filozofii združenia a plánoch do budúcna.

Vstupné: 2€

BEZPEČNE ZA KULTÚROU

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí: www.malyberlin.sk/bezpecne-na-kulturu.

Štefan Oliš ako jeden zo zakladajúcich členov rozpovie na prednáške históriu TRAKTu a to, ako prekonali rôzne prekážky, vypichne najzaujímavejšie projekty, povie niečo o filozofii združenia a plánoch do budúcna. Štefan Oliš po skončení strednej školy pracoval ako grafický dizajnér, neskôr študoval na Pedagogickej fakulte v Trnave a digitálne média na Akadémií umení v Banskej Bystric. Za svoju silnú stránku považuje prepojenie s rôznymi komunitami z oblasti športu, kultúry a ďalších odvetví, ktoré k sebe niekedy len veľmi ťažko hľadajú cestu. Pedagogicky pôsobí na ŠUP v Trenčíne, kde často prirodzene prepája svoje umelecké aktivity s komunitou mladých ľudí.

Občianske združenie TRAKT založil Štefan Oliš v roku 2009 s kamarátom a bývalým spolužiakom zo strednej školy Lukášom Matejkom. Združenie má síce sídlo v Trenčíne, no nie je viazané na žiadny konkrétny priestor a svoje projekty realizuje v rámci celého Slovenska, často s medzinárodným presahom. TRAKT sa venuje kultúre a umeniu so zameraním na digitálne výtvarné umenie, ale pôsobí aj v oblasti súčasného tanca a vzdelávania.
____
Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia
Mediálni partneri: Mesto Trnava, Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Trnavské rádio

Podrobnosti

Dátum:
5. októbra 2020
Čas:
19:00 - 21:00
Udalosť Kategória:
View Event Website

Miesto udalosti

Malý Berlín
Štefánikova 4, Trnava
Trnava,917 01SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy