Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ružinovské hodové slávnosti 2019

28. septembra 2019 @ 13:00 - 29. septembra 2019 @ 22:00

Na tohtoročných Ružinovských hodových slávnostiach v Parku A. Hlinku zaznejú legendárne hity 80. a 90. rokov od najznámejšej švédskej kapely Rednex ale aj českých speváckych div Lenky Filipovej, Hany Zagorovej a mnoho ďalších. Počas obľúbeného podujatia nás čakajú tri dni dobrej zábavy, ktoré okrem predajných stánkov a kolotočov prinesú aj bohatý kultúrny program. Všetko odštartuje už v piatok 27. septembra a potrvá až do nedele 29. septembra 2019.

V piatok 27. septembra sa bude niesť v znamení balkánskych melódií a operných árií. Jeden z najoceňovanejších chorvátskych umelcov z Jadranu, Goran Karan, zaspieva naživo už po štvrtýkrát v DK Ružinov, vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal. V Kostole sv. Vincenta de Paul budete môcť počuť Maroša Banga – známeho zo show Česko Slovensko má talent, ktorý zaspieva piesne z repertoáru slávnych tenorov, vstupné je dobrovoľné.

Hlavný program v Parku A. Hlinku otvorí v sobotu 28. septembra o 14:00 moderátor podujatia Matej „Sajfa“ Cifra so starostom MČ Ružinov Martinom Chrenom a zástupcami partnerských miest Ružinova zo Znojma (ČR), Mscheta (GE), Umagu (HR) a Tapolca (HU). Nadšencov cyklistiky už tradične čaká Ružinovská hodová cykločasovka. Priaznivci športu si prídu na svoje na #BeActive Night – Európsky týždeň športu, na ktorom si budú môcť zatancovať s Lacim Strikeom a Street Dance Academy, zaboxovať s Tomi Kidom alebo zazumbovať na Strong by Zumba s Evou Micheller. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na vystúpenie Peciho Uherčíka s priateľmi. Následne bude pódium patriť hviezdam internetu Romstar Vyškov, ktorí sa preslávili najme svojou piesňou „Kde si včera bol?“ a skupine Gipsy Čáve. V podvečer vystúpi legendárna skupina Rednex zo Švédska, ktorá zaspieva svoje najväčšie hity ako „Cotton Eye Joe, Old Pop in an Oak“ alebo „Wish You Were Here“. Vrcholom večera bude koncert jednej z najväčších hviezd česko-slovenskej hudobnej scény Hany Zagorovej.

Pred DK Ružinov sa z hlavného pódia presunie skupina Romstar Vyškov, ktorá tu odohrá druhý koncert. Ďalej vystúpi kapela Partyzáni a DJ Brcho. Počas celého dňa sa môžu nadšenci adrenalínu tešiť na kolotoče a stánky s občerstvením.

Pre rodiny s deťmi bude v parku pred Paneurópskou vysokou školou pripravená detská zóna s tvorivými dielňami a množstvom detských atrakcií. Nadšenci športu si môžu prísť zmerať svoje sily na orientačný beh s #BeActive Night.

Nedeľný program 28. septembra začne o 11.00 slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul. Kultúrny program v Parku A. Hlinku zaháji o 15:00 prezentáciou základných škôl z Ružinova ale i vystúpením DFS Trávniček a FS Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na skupinu MC Erik a Ivana a ich najznámejší hit „U Can’t Stop“. Na podvečer sa predstaví česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe
Lenka Filipová aj so svojimi hosťami. Záver Ružinovských hodových slávností bude patriť Kalimu. Celým dňom vás bude sprevádzať moderátor Lukáš „Luky“ Turiak.

Pred DK Ružinov sa bude konať koncert Šenkvickej muziky po ktorom bude nasledovať DJ Brcho.

Počas programu bude v nedeľu poobede súbežne v parku pred Paneurópskou vysokou školou prebiehať aj obľúbený Rodinný trh Ružinovčanov, ktorý prinesie možnosť predať či nakúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie ale i Krúžkovanie Ružinova na ktorom sa budú prezentovať organizácie, združenia, tanečné súbory a športové kluby z Ružinova. Deti sa zabavia i v detskej zóne, v ktorej nájdu tvorivé dielne, detské divadielko a rôzne iné atrakcie.

PODROBNÝ PROGRAM PRINESIEME ČOSKORO 🙂

Podrobnosti

Začiatok:
28. septembra 2019 @ 13:00
Koniec:
29. septembra 2019 @ 22:00
Udalosť Kategória:
https://www.facebook.com/events/954700648206363

Miesto udalosti

Park Andreja Hlinku
Ružinovska
Bratislava,82101SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy