Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

SWAP ~ Zuckermandel 2023

1. júna 2023 @ 11:0017:00

Nová letná sezóna znamená prezliekanie šatníka! 👗 Túžite obmeniť svoje outfity bez zbytočného rozhadzovania a zahadzovania? Hľadáte nadčasové kúsky, ktoré sa stanú evergreenmi vášho štýlu? Chcete si “nakúpiť” bez výčitiek svedomia? Riešením je komunitná výmena oblečenia a doplnkov. SWAP je ideou zodpovedného a udržateľného životného štýlu, ktorá dokonale funguje v praxi, navyše v priateľskej atmosfére. Príďte si zaswapovať do príjemného prostredia recepcie ČSOB, ktorá je partnerom podujatia. Za každý kúsok, ktorý vymeníte prispejeme na revitalizáciu horských studničiek na Slovensku. 🌍♻️💚🧣👖🛍️

~ Buďte súčasťou Generácie Zem
Pridajte sa ku generácii, ktorá cíti zodpovednosť za to, čo tu po nej (ne)zostane. K novým módnym kúskom môžete prísť aj bez podpory ďalšej produkcie oblečenia. Posuňte ďalej, čo nenosíte a doplňte voľné miesto v šatníku udržateľnejším spôsobom. Môžete tak prispieť aj k zachovaniu pitnej vody v slovenských horách. ČSOB nadácia totiž sumu, ktorá sa na swape za žetóny vyzbiera zdvojnásobí a venuje na obnovu horských studničiek. bit.ly/prispejklepsejplanete

~ Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

~ Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí.

~ Ako prebieha SWAP?
Zamestnanci ČSOB po predložení preukazu obdržia 10 žetónov. Pre verejnosť platí zásada 1 kus doneseného oblečenia = 1 žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za dobrovoľný príspevok 1 euro obdržíte 1 žetón. Pre tento prípad bude na vstupe pripravený bezhotovostný terminál. Vyzbierané peniaze venuje ČSOB nadácia na projekt obnovy horských studničiek v slovenských národných parkoch. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché. Celkovo môžete priniesť alebo si odniesť maximálne 15 kusov oblečenia a doplnkov.

~ Čo na SWAP PATRÍ?
✅ oblečenie dámske, pánske i detské
✅ topánky v páre
✅ tašky a batohy
✅ doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

~ Čo na SWAP NEPATRÍ ?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
❌ spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
❌ bižutéria
❌ župany, uteráky, obliečky
❌ kozmetika (ani nová, ani otvorená)
❌ oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
❌ roztrhané a zodraté nohavice
❌ obnosené a zatuchnuté oblečenie

~ Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť.

————————————————–

🗓️ 1. 6. (štvrtok)
🕚 Čas: 11:00 – 17:00 hod.
📍 Miesto: Recepcia ČSOB, Žižkova 11, Bratislava
🎫 Vstup: zadarmo

————————————————–

Podrobnosti

Dátum:
1. júna 2023
Čas:
11:00 – 17:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1510471936028194

Miesto udalosti

ČSOB Žižkova 11, 811 02 Bratislava, Slovenská Republika

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.