Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Trnavský piknik na kalvárii

23. júna 2019 @ 13:00 - 19:00

?? Piknikujme spolu na pekných miestach v Trnave ??

Trnavský piknik sa zaradil medzi podujatia, ktoré obľubujú všetky vekové kategórie Trnavčanov. Základnou pohnútkou k vzniku tejto akcie bolo podnietiť obyvateľov k vytváraniu nových komunít, oživovanie verejného priestoru. A tak kým dovtedy niektoré miesta mali trnavčania „zaškatuľkované“ ako nepoužiteľný priestor vhodný akurát tak na prechádzky so psom, odrazu sme tieto priestory nanovo objavili aj vďaka podujatiu Trnavský piknik.
Objavili sme tak nanovo Ružový park, Botanickú záhradu, prírodnú scenériu Kamenného mlynu a vytvorili sme tak nový vzťah k týmto donedávna zabudnutým, či nepoznaným miestam.

V príjemnom prostredí pod storočnými stromami sa nájde dostatok miesta pre desiatky Trnavčanov, ktorí sa so svojimi rodinami a priateľmi vyberú stráviť pekné nedeľné popoludnie. Môžete sa k nim pridať aj vy 23. júna 2019 medzi 13. a 19. hodinou.
Recept na vydarený piknik je jednoduchý: prineste si deku, jedlo, pitie a ak máte chuť, pribaľte si aj nejakú loptu, bedminton či spoločenskú hru. V prípade, že si chcete užiť naozaj pohodový deň, nemusíte ani nič pripravovať – chutné občerstvenie si kúpite priamo na mieste.
Nudiť sa nebudú staršie ani mladšie ročníky – pripravený bude detský kútik, maľovanie na tvár, ping-pong medzi stromami, ale i komentované prehliadky po kalvárii, na ktorých sa záujemcovia dozvedia viac o jej histórii a význame so sprievodkyňou Emíliou Valachovičovou.
O hudobný program sa postará kapela SwinGang, ktorá interpretuje špecifický štýl Jazz Manouche alebo Gypsy Jazz. Ide o swingovú hudbu 20. – 40. rokov minulého storočia.?? Po koncerte budú workshopy swingového tanca s profesionálnou tanečnou skupinou B-SWING ??
Pre deti je pripravené divadlo MAKILE, ktoré predstaví interaktívne detské predstavenie s názvom O pahltnom hadovi Všespapajkovi.

Piknikovanie je však hlavne o pohode a oddychu, preto je len na vás, ako tento čas využijete – či si budete užívať sprievodné akcie, alebo dáte prednosť ležaniu v tráve či rozhovorom s priateľmi, ktorých ste už dlhšie nevideli, no práve tu ich zaručene stretnete. Oproti veľkým, anonymným mestám má totiž Trnava výhodu rodinnej atmosféry, ktorá je pre podujatia ako Trnavský piknik príznačná.

Podrobnosti

Dátum:
23. júna 2019
Čas:
13:00 - 19:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2216438418433924

Miesto udalosti

Kalvárka
Trnava,SK+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy