Víkend otvorených parkov a záhrad na hrade Červený Kameň 2023

Ak hľadáte spôsob, ako stráviť víkend v príjemnom prostredí, Víkend otvorených parkov a záhrad na hrade Červený Kameň vám to zaručene umožní. Podujatie ponúka množstvo zaujímavých aktivít počas celého víkendu 3. a 4. júna 2023

Jednou z najzaujímavejších aktivít je rozhodne GEOpotulka, ktorá predstavuje jedinečnú historicko-geologickú prehliadku širokým okolím hradu. Počas intenzívnych troch hodín sa dostanete z hradného areálu cez lúky až do tajomných baní v lesoch Malých Karpát. Táto prehliadka je určená pre všetkých zvedavých návštevníkov, ktorí by radi spoznali históriu a geológiu tohto územia v zábavnej a zaujímavej forme.
Vstupné: 10 €

Milovníci histórie sa okrem toho môžu tešiť na prehliadku s kurátorkou múzea venovanú hospodárstvu na hradnom panstve. Vinohradníctvo, pivovarníctvo, rybnikárstvo a mnoho ďalších hospodárskych aktivít sa podpísalo na bohatom živote priamo v hradnom areáli, a preto bude táto prehliadka veľmi zaujímavá.
Vstupné: 5 €

Pre rodiny s deťmi sme pripravili interaktívnu prehliadku červenokamenskými záhradami s názvom Príbeh stromov. Vďaka hradnému záhradníkovi a čarovným bytostiam žijúcim v stromoch a kríkoch sa aj tí najmenší návštevníci dozvedia o všetkom, čo parky a lúky hradného areálu ukrývajú. Táto prehliadka určite poteší aj dospelých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo nové o rastlinnej ríši.
Vstupné: 4 €

A aby bol víkend na hrade Červený Kameň ešte zaujímavejší, môžete sa tešiť aj na koncert bratov Geišbergovcov v netradičnom prostredí hradnej priekopy. Martin Geišberg, dlhoročne známy ako pesničkár a interpret svojich piesní, vytvára spolu s bratom Marekom poetickú hudbu, premiešanú básňami v magicko-realistickom duchu.
Vstupné: 10 €

Nenechajte si ujsť Víkend otvorených parkov a záhrad na hrade Červený Kameň a užite si výnimočné zážitky, ktoré sú určené pre celú rodinu. Nechajte sa unášať krásou a históriou a prežite nezabudnuteľný víkend plný zážitkov a dobrodružstiev.


Publikovaný

v

od

Značky: