Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

World Music Festival Bratislava 2022

18. augusta 2022 @ 20:00 - 21. augusta 2022 @ 23:00

World Music Festival Bratislava je najväčším festivalom world music na Slovensku s medzinárodným významom a počas predošlých rokov si našiel množstvo priaznivcov na Slovensku i v zahraničí. Cieľom 7. ročníka je naďalej predstavovať to najlepšie zo slovenskej a medzinárodnej scény.
Festival sa bude konať v termíne 18. – 21. augusta 2022 na rôznych lokalitách v historickom centre Bratislavy. Po prvýkrát sa predstavia interpreti z Kapverdských ostrovov, skupina Tabanka s tanečnou hudbou funaná, ako aj vynikajúci gitarista Vieux Farka Touré, syn slávneho Aliho Farka Tourého, ovenčeného cenami Grammy.
Závan exotiky prinesie aj egyptské duo Tarek Abdallah a Adel Shams el-Din, s nádhernou klasickou hudbou Egypta pre oud a perkusie s názvom „wasla“ a
po prvýkrát vystúpi na Slovensku aj Ricardo Silva, vynikajúci hráč na portugalskú gitaru, ktorý okrem iných sprevádzal Marizu, slávnu speváčku fado, skôr ako sa sa vydal na sólovú dráhu. Argentínsku hudbu bude zastupovať Guanaco Trio. Dôležitou súčasťou programu bude aj spoločný poľsko-slovensko-ukrajinský koncert interpretov Wernyhora (PL), Michala Smetanku (SK) a Volodymyra Voyta (UA), ktorý predstaví ako sú kultúrne aj historicky naše národy prepojené a zdieľajú množstvo spoločných tradícií a osudov. Festival ako vždy dá priestor známym aj začínajúcim hudobníkom zo Slovenska. Predstaví sa Sisa Michalidesová, Ildikó Kali, Júlia Kozáková aj skupina Varkocs, a najnovší projekt skupiny Alapastel spolu s vokálnou skupinou Neha!
Okrem koncertov festival ponúkne aj medzinárodnú konferenciu so zahraničnými odborníkmi a workshop pre širokú verejnosť.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ako hlavný partner. Spoluorganizátorom je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislavská organizácia cestovného ruchu a mesto Bratislava. Podujatie je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta. Ďalšími partnermi sú Stredoeurópska Nadácia a Bratislava – Staré mesto.
Podujatie je realizované s
finančnou podporu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, SOZA a v rámci projektu Creative Europe – SOUNDS of EUROPE.

Podrobnosti

Začiatok:
18. augusta 2022 @ 20:00
Koniec:
21. augusta 2022 @ 23:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/world-music-festival-bratislava-2022/

Miesto udalosti

Staré Mesto Bratislava
Bratislava,811 01SK+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy