Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Za vínom do Šenkvíc 2020

29. augusta 2020 @ 12:00 - 22:00

Príďte si vychutnať lokálny folklór a lahodné víno v sobotu 29.8.2020 do Šenkvíc. Podujatie, Za vínom do Šenkvíc, vám prináša možnosť spoznať 30 šenkvických vinárov a zaujímavé vína z nových aj pôvodných odrôd hrozna. Podujatie je určené pre všetkých milovníkov vína, ktorí radi objavujú nové chute, majú slabosť pre tradičnú slovenskú kuchyňu a ocenia priateľskú atmosféru v malebnej dedinke Šenkvice.

O podujatí Za vínom do Šenkvíc
Už 9 rokov vám prinášame možnosť spoznať krásu a tajomstvá pivničiek šenkvických vinárov. Svoje víno, pivnice, výrobné a prezentačné priestory vám predstavia miestni vinári na 22 ochutnávkových stanoviskách. Medzi nimi vinárstva ako Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA či CARPATE DIEM. Spoznáte malé, stredné aj veľké vinárstva Malokarpatského kraja, ktoré vám nalejú zlato svojich pivníc.

Program
Okrem ochutnávky vín sme si pre vás tento rok pripravili prehliadku tradičných remesiel, ochutnávku pečeného býka a miestnych špecialít podľa receptúr našich starých rodičov, jazdy na konskom koči a samozrejme, tradičnú šenkvickú folklórnu muziku. Súčasťou programu bude taktiež tombola s vinárskymi cenami a súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia.

Vinohradnícky náučný chodník
Okrem zábavy na námestí a vo vinárskych pivničkách sme pre vás pripravili aj prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete prezrieť 30 tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Vstupenky
Štandardná cena vstupenky je 27€.
Počas predpredaja do 16.8.2020 si môžete zakúpiť vstupenky v zľavnenej cene 25€.

Súčasťou vstupenky je degustačná taštička, ktorá obsahuje katalóg vinárov, 40ks degustačných kupónov a 2ks bonusových lístkov na nákup vína v hodnote 8€. V cene vstupenky je zahrnutá aj kyvadlová doprava medzi jednotlivými ochutnávkovými stanoviskami.

Vzhľadom na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID-19 bude do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek a podujatie bude organizované v súlade s nariadeniami Úradu vlády Slovenskej republiky.

Vstupenky je možné zakúpiť na našej webovej stránke a portáloch:
👉🏼 Kúpiť vstupenku: http://zavinomdosenkvic.sk/produkt/vstupenka-na-podujatie-za-vinom-do-senkvic-2020/
👉🏼 Kúpiť vstupenku: https://www.wisomm.com/event/3NeShLPDkzxTaPkYa

Kontakt
Spolok vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach, sídlo Vinohradská 68, Šenkvice, www.zavinomdosenkvic.sk, Ing. Ľuboš Petrík, petrik@zavinomdosenkvic.sk

Viac informácií: http://zavinomdosenkvic.sk/za-vinom-do-senkvic-2020/

Podrobnosti

Dátum:
29. augusta 2020
Čas:
12:00 - 22:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
http://zavinomdosenkvic.sk/produkt/vstupenka-na-podujatie-za-vinom-do-senkvic-2020/

Miesto udalosti

Senkvice
Senkvice,SK+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.