Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ako sa programuje banka (Marián Horňák, Vacuumlabs) 2021

2. decembra 2021 @ 18:00

👉 Viete, koľko trvá naprogramovať modernú a digitálnu banku from scratch? A čo všetko na to vlastne potrebujete? Je crypto len pozlátko alebo mu banky veria? Koľko je pravdy na tom, že banky majú svoje systémy stále písané v jazykoch ako Cobol či Fortran, ako sa často v rôznych vtipoch spomína? Či je FinTech len buzzword alebo sa tam dejú užasné veci, sa budeme rozprávať s Mariánom Horňákom.

🙋‍♂️ Marián vyštudoval informatiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Už počas bakalárskeho štúdia nastúpil na pozíciu junior developera v spoločnosti Vacuumlabs.com. V tom čase bola firma rozbiehajúcim sa startupom a jej súčasťou bolo približne 20 ľudí. Marián sa počas uplynulých rokov vypracoval až na pozíciu Head of Delivery. A to všetko v rámci jednej firmy. Dnes je v spoločnosti s takmer 400 ľuďmi zodpovedný za udržiavanie kvality developerských výstupov klientských projektov.

Popritom sa venoval aj edukatívnej činnosti. Už od detstva sa zúčastňoval korešpondenčných seminárov a vzdelávacích aktivít pod hlavičkou o. z. Trojsten. Neskôr začal sám prednášať a stal sa organizátorom táborov pre deti, ktoré nadchýňa matematika, fyzika a informatika.

⚡ V diskusii s Mariánom Horňákom sa dozviete:

– Čo pre Vacuumlabs znamená bezpečnosť?
– Ako vzniká nová online banka?
– Aké technológie sa používajú?
– Ako sa vyberajú?
– Kde nájsť správnych ľudí do tímu?

🎬 Sledujte nás naživo vo štvrtok 2. decembra o 18.00 na https://websupport.mysli.digital alebo na našej FB stránke. Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog https://alian.info.

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.

Podrobnosti

Dátum:
2. decembra 2021
Čas:
18:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/587279019230152

Miesto udalosti

WebSupport.sk
Karadzicova 12
Bratislava,821 08SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy