Code Beer: Micronaut (Java) & Vue.js 2023

Marcový Code Beer vo štvrtok 16.3. bude venovaný Micronautu a Vue.js Ako prvé nám príde porozprávať Ivan Havelka o Micronaute, ako alternatíve k Spring Bootu a následne Martin Makšin rozoberie tému Vue.js, konkrétne čo ponúka Vue 3.

Code Beer je meetup developerov, v ktorom sa stierajú rozdiely medzi spíkrom a publikom. Téma je vždy rozdielna, no jedno zostáva rovnaké: ukazovať, vysvetľovať a diskutovať o svojom kóde!

Téma: Micronaut (Java)

Ak dnes riešite aplikácie v Jave pomocou mikroservisnej architektúry, určite ste sa už stretli so Spring Bootom. Počuli ste už o Micronaute? Micronaut predstavuje alternatívu k Spring Bootu ako inak rýchlo a ľahko vytvárať mikroservisy v Jave.

Skúsený developer Ivan Havelka nám ukáže jeho použitie na jednoduchej CRUD aplikácií a podelí sa o jeho skúsenosti s týmto frameworkom.

Téma: Vue.js (Vue 3)

Podpora pre Vue 2 končí v roku 2023. Oplatí sa prejsť na Vue 3? V rámci tejto témy si prejdeme:

• čo Vue 3 ponúka pre programátorov (Composition API, script setup, podpora Typescriptu),
• čo nové prinesie Vue 3 v roku 2023,
• ako funguje reaktivita,
• ako riešiť znovupoužiteľný kód pomocou composables.

Seniorný Full-stack Developer Martin Makšin nám príde ukázať, ako je možné riešiť viackrokové formuláre bez použitia Vuexu a zazdieľa, čo sa pri práci s Vue3 naučil a rád podiskutuje na túto tému.

Kde, kedy a ako?

Pre účasť je potrebné sa zadarmo zaregistrovať: https://www.eventbrite.com/e/code-beer-micronaut-java-vuejs-tickets-568310380647

Stream ani záznam z eventu nebude, preferujeme sa stretnúť osobne.

Aston ITM sa nachádza v Reding tower 2 (prvá budova), výťahom sa vyveziete na 8. poschodie kde už je priamo Office, tam vás budeme čakať. Ak prídete autom, zaparkovať sa dá pri Aston ITM no platí sa parkovné. Jednoducho sa sem dostanete aj električkou (3), zastávka Depo Krasňany. Tešíme sa na vás!


Posted

in

by

Tags: