Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

FTRNW Tuesdays VOL.55 2020 – Mária Bieliková (KInIT)

22. septembra 2020 @ 18:00 - 19:00

Informatika a informačné technológie dnes hýbu svetom. Predstavujú fundamentálny základ pre väčšinu sektorov, pričom investície do tohto odvetvia významne ovplyvňujú a posúvajú konkurencieschopnosť krajiny.

Kemplenov inštitút inteligentných technológií (KInIT), ktorý zakladá profesorka Mária Bieliková má za cieľ venovať sa primárne základnému a aplikovanému výskumu inteligentných technológií – predovšetkým umelej inteligencii, informatike a informačným technológiam v silnom prepojení na súkromný sektor.

Inštitút má momentálne už takmer 30 ľudí, ktorí majú za sebou stovky publikácií a tisícky citácií vo vedeckých prácach a ich počet bude postupne narastať. KInIT plánuje ďalej spolupracovať s inými výskumnými inštitúciami, vysokými školami, priemyslom a chce tak okrem iného vytvoriť priestor pre mladých ľudí aby ich talent našiel uplatnenie doma a nemuseli odchádzať do zahraničia.

Slovensko ako krajina dlhodobo nefiguruje na popredných priečkach ako inovačný líder, hoci mnohí sa zhodujú v tom, že ľudský potenciál tu je. Podporu inštitútu deklarovali viaceré firmy už hneď na začiatku jeho zrodu, kedy neváhali prispieť finančne.

Kde smeruje pozornosť KInIT v jeho prvých mesiacoch? Ako presne chce naplniť svoje ambiciózne ciele? Je možné vytvoriť u nás inštitúciu zameranú na výskum v informačných technológiách či umelej inteligencii schopnú konkurovať tým zahraničným? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v prvom septembrovom FTRNW Tuesday so zakladateľmi KInIT Máriou Bielikovou a Mariánom Šimkom.

Event bude prebiehať online.

📌 Pripojte sa na livestream: https://www.facebook.com/futurenowconf/live/

Podrobnosti

Dátum:
22. septembra 2020
Čas:
18:00 - 19:00
Udalosť Kategória:
View Event Website

Miesto udalosti

FutureNow Conference
Mlynské nivy 16
Bratislava,04104SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy