Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Hashtag niesomdoma // online prezentácia a diskusia 2020

28. mája 2020 @ 18:00 - 20:00

Internetový mém “som doma” sa stal vyjadrením jednotlivcov a jednotlivkýň, že participujú na správnych a nevyhnutných proti-pandemických opatreniach. Pod imperatívom “spolutozvládeme” si mohli dovoliť ostať a pracovať z domu a pohoršovať sa nad tým, ak ich niekto ohrozil fotkami z prírody, či nebodaj pohybom na verejnosti bez rúška. Medzi nami sú však osoby, ktoré domov dlhodobo nemajú a tak sa nemôžu zúčastňovať na projekte kolektívnej imunity. Morálka a domnelá solidarita tak automaticky končia na hraniciach našej sociálnej, ekonomickej, triednej, rodovej či inej príslušnosti.
___
Sociálnou problematikou sa často zaoberá „sociálne angažované“ či „politické“ umenie, ktorých cieľom mnohokrát býva „zviditeľniť, objasniť, nastoliť diskusiu, reagovať, reflektovať“ a niekedy aj „riešiť“. Český umelec EPOS 257 na výstave Dýmová hora približuje život ľudí bez domova, kde problematiku bezdomovectva popisuje formou muzeálnej inštalácie a téme venovaná doplňujúca inštalácia Bývanie je (nám) drahé, ktorá čerpá z výskumov týkajúcich sa Bratislavy.
___
Aký je vzťah medzi angažovaným umením a jeho kapacitou meniť verejným priestor? Do akej miery sa mu to darí a je to vôbec jeho úlohou? Ako zasiahla pandémia ľudí bez domova? Ako sa zmenil ich prístup k základným potrebám v čase pandémie? Aj tieto problémy bude rozoberať autor diela Dymová hora, EPOS 257, poradkyňa pre ukončovanie bezdomovectva Barbora Bírová a výtvarná teoretička Lenka Kukurová. Diskusiu bude viesť teoretik umenia Omar Mirza.
___
Podporiť nás môžete tu ???
https://goout.net/sk/listky/hashtag-niesomdoma/rrog/
.
.
.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podrobnosti

Dátum:
28. mája 2020
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
https://goout.net/sk/listky/hashtag-niesomdoma/rrog/

Miesto udalosti

Diera do sveta
Námestie osloboditeľov 1
Liptovsky Mikulas,031 01SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy