Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

IV. Špacírka po račanských pivnicách 2020

26. júna 2020 @ 14:00 - 21:00

Vážení priatelia dobrého vína,
na základe pokynov Úradu vlády a hlavného hygienika SR by som Vám v mene Račianskeho vinohradníckeho spolku a OZ Terroir Rača rád predstavil projekt IV. Špacírka po račanských pivnicách.
Dva pokusy o usporiadanie tejto akcie sme boli nútení odložiť, ale teraz po zvážení všetkých okolností sa môžeme pustiť do príprav nášho jedinečného podujatia. Samozrejme treba dbať o zdravie nás všetkých a preto Vás hneď na úvod prosím o dodržiavanie všetkých nariadení, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou aktuálneho stavu v našej krajine.
Po veľmi dobrých ohlasoch z predošlých úspešných troch ročníkov Špacírky po Račanských pivnicách a minuloročného II. Adventu po račanských pivnicách by sme Vám chceli priblížiť jedinečnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať Vás do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianske podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.
Systém akcie sa nemení, takzvaný kupónový sa nám osvedčil na III. Špacírke po Račanských pivnicách a aj na predchádzajúcom Advente. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou) bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v počte 40 kusov po 0,25 € v celkovej hodnote 10,- €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami jednotlivých pivníc. Upozorňujeme návštevníkov, že na piatkový termín je iná vstupenka a aj na sobotu je farebne odlíšená vstupenka. Vstupenky sa dajú objednať v predstihu na horeuvedenom kontakte, resp. budú sa dať zakúpiť osobne po 17.6.2020 v týchto prevádzkach: Račianska vinotéka, Vinohradníctvo a Vinárstvo Miloš Máťuš a Vinárstvo Pavol Chvostek.
Do tohto ročníka sa nám podarilo zaradiť 20 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 25 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohoto jedinečného podujatia sa mení jedna vec pozitívna pre návštevníka – všetky fľaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke, budú označené garančnou známkou „Garancia pôvodu Terroir Rača – Víno výlučne z račianskych viníc“. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.
Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané a chceme pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov.
Okrem návštevy po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu, ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie špeciality svojich šéfkuchárov.
Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:
– reštaurácia Sedmička
– reštaurácia Jennyv
– reštaurácia Račiansky dvor
– reštaurácia LOZANO
– hotel a reštaurácia BIVIO
– záhradná reštaurácia Šinweg

Svoje pivnice otvoria títo vinári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, Miloš Máťuš a Peter Stovíček.
K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Róbert Witkovský (pivnica Hotela Bivio), Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica) Rodinné vinárstvo Peter Fiala s rodinou (prešovňa Pala Chvosteka), združenie Vinice Thál (nádvorie Vinárstva Chvostek) František Krajčirovič (pivnica rodiny Luknárovej).

VSTUPENKA
Cena vstupenky 20,- €

V cene vstupenky je degustačný pohár s ryskou 0,02 l, sprievodca degustátora s mapou, náramok určený na konkrétny deň (na každý deň s iným farebným odlíšením) štartovací balíček pozostávajúci zo 40 žetónov, každý v hodnote 0,25,- € (spolu v sume 10,- €). Kapsičky budú farebne odlíšené podľa dennej vstupenky:
– “bledohnedá” s čiernou výšivkou na piatok
– “modrošedá” so žltou výšivkou na sobotu
Vyzdvihnutie vstupenky z predpredaja v Račianskej vinotéke, podrobné info nižšie.

DEGUSTÁCIA
Za jednu degustačnú vzorku s objemom 0,02 l vinárovi odovzdáte jeden degustačný žetón. Výnimkou budú prírodne sladké vína z kategórie „slamové, ľadové a hrozienkový výber“ a vzácne červené rodinné cuveé, kde za ich degustáciu odovzdáte väčší počet žetónov (maximálne však štyri).

Vyzdvihnutie online objednaných vstupeniek cez spoločnosť Wisomm a cez info@rvspolok.sk bude možné od 17.6.2020 osobne v Račianskej vinotéke (online objednávky) v dňoch streda – nedeľa 17:00-20:00 hod. Samozrejmosťou je aj osobné zakúpenie vstupenky bez predošlého objednania.
Vstupenky sa budú dať zakúpiť osobne aj vo Vinohradníctve a Vinárstve Miloš Máťuš na Detvianskej ul. 33 a vo Vinárstve Pavol Chvostek na Alstrovej ul. 57 v Rači až do termínu podujatia resp. vypredania vstupeniek.
Upozorňujeme, že počet vstupeniek je limitovaný – na piatok 400 vstupeniek a na sobotu 550 vstupeniek.

Vážení priatelia neváhajte a pošlite túto správu aj svojim priateľom a známym do iných kútov Slovenska a pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené výhradne z račianskeho hrozna !

S úctou a pokorou Ivan Vrana

Podrobnosti

Dátum:
26. júna 2020
Čas:
14:00 - 21:00
Udalosť Kategória:
View Udalosť Website

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy