Je Slovensko digitálne? (Ján Suchal) 2023

https://www.eventbrite.com/e/je-slovensko-digitalne-jan-suchal-slovenskodigital-tickets-522028269607

Sú už kvalitné elektronické služby štátu tu, alebo sme ešte len niekde uprostred cesty k nim? Vynakladajú sa zdroje efektívnejšie ako v minulosti? A čo toľko spomínaný blockchain a AI? Nielen o štátnom IT príde porozprávať Ján Suchal zo Slovensko.Digital, kde pôsobí ako professional anarchist.

Ján Suchal vyštudoval Fakultu informatiky a informačných technológii na STU v Bratislave, kde aj chvíľu robil výskum a učil. Stál napríklad za „sociálnou sieťou firiem” Foaf.sk alebo za vznikom portálu otvorenezmluvy.sk.

Venuje sa otvoreným dátam, vyhľadávaniu, optimalizácii databáz, strojovému učeniu a použiteľnosti. V roku 2015 spoluzaložil občianske združenie slovensko.digital, ktoré sa venuje zlepšovaniu štátneho IT. Popri tom pracuje ako IT konzultant a programátor.

V diskusii s Jánom Suchalom sa dozviete:

– Ako vzniklo Slovensko.Digital?

– Čo sa zmenilo v štátnom IT za posledné roky?

– V čom a kde sa dá inšpirovať v zahraničí?

– Prečo sú dôležité otvorené dáta?

Sledujte nás v pondelok 6. februára o 18.00 na websupport.mysli.digital alebo na našej FB stránke. Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog alian.info.

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.


Posted

in

by

Tags: