Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

LaUrBa #9: Verejný priestor Bratislavy

4. júna 2019 @ 17:00 - 19:00

Laboratórium Urbanizmu Bratislavy je platforma, ktorá prezentuje rôzne témy, ktoré súvisia s rozvojom Bratislavy. V apríli 2019 bola prezentovaná téma Územné plánovanie mesta- áno či nie.

TÉMA: Verejný priestor Bratislava, + tretí rozmer mesta

Tému verejný priestor Bratislava, + tretí rozmer mesta chápeme ako súčasť diskusie o rozvoji mesta ako sa posunť dopredu. Základným podkladom sú materiály a skúsenosti z Prahy, kde proces tvorby Manuálu verejných priestorov absolvovali v roku 2014. Súbežne vznikali Pražské stavebné predpisy /aktualizované vydanie 2016/. Tretí rozmer mesta, výškové zónovanie je zdanlivo inou témou, ale tiež výrazne ovplyvňuje
formujúci sa výraz mesta Bratislava. Dnes sú aj prívrženci zhluku výškových budov pri Eurovei, ale najmä až zarytí odporcovia. Dá sa silueta mesta dnes vôbec cielene formovať?

Pojem Verejný priestor nie je v našej legislatíve jasnejšie definovaný i stavebný zákon, či zákon o Bratislave, alebo PHSR Bratislavy obsahujú len všeobecné definície, bez štrukturo vania. Pripravovaný Stavebný zákon má popísané čo je to verejný záujem i potrebu definovať verejný priestor v ÚPD. V uplynulých rokoch vznikli aj na Slovensku rôzne Manuály verejných priestorov, ktoré štrukturujú verejný priestor, bližšie ho definujú v podmienkach konkrétneho územia. Použiteľnosť týchto materiálov je daná schopnosťou konkrétnej samosprávy, zväčša majú nezáväzný charakter.

Diskutovať na túto tému budú:
– Ing. arch. Oto Nováček – Manuál verejných priestorov Prešov
– Ing. arch. Adam Lukačovič – Manuál verejných priestorov Hlohovec
– Ing. arch. Vladimír Hrdý – Stúdia výškové zońovanie Bratislava
– Ing. arch. Peter Žalman – Peter Žalman – verejné priestory, legislatívny rámec

VSTUP JE VOĽNÝ!

Partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB banka. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom podujatia je CORWIN.

Podrobnosti

Dátum:
4. júna 2019
Čas:
17:00 - 19:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/343507109698492

Miesto udalosti

Nová Cvernovka
Račianska 1575/78
Bratislava,83102SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.