Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Making of Astrotour VR (Matej Vančo) / Terapia vo VR (Martin Polák) 2020

20. októbra 2020 @ 18:00

LINK NA STREAM: http://bit.ly/77gamedevmeetup

?77. meetup herných vývojárov bude trocha netradične zameraný na virtuálnu realitu a ešte netradičnejšie aj na jej neherné využitie. Pripojte sa na náš spoločný call a vypočujte si 2 pútavé prednášky so zameraním na vývoj natívnej VR hry a terapiu pomocou využitia VR aplikácií.

➡Vesmírny priebeh vývoja Astrotour VR a jej budúcnosť (Matej Vančo, Struct9)
Ako vzniká hra šitá na mieru virtuálnej realite a aký je proces jej zaradenia do VR digitálnych storov? Matej Vančo porozpráva o počiatkoch hry Astrotour VR, o jej priebehu počas vývoja, o nezvyčajných herných technikách a o nekonečnom procese distribúcií do digitálnych obchodov.

?‍?Matej Vančo je freelance programátor a dizajnér. Je zakladateľom nezávislého štúdia Struct9, ktoré vyvíja The God a The Fallen Kings. Momentálne pracuje ako programátor na pripravovanej hororovej VR hre Deadness, vyvíja externé pluginy pre Unity, pracuje na svojom jednoduchom 2D engine a na iniciatívnom softvéri pre mobilné zariadenia a virtuálnu realitu.

➡Expozičná terapia vo virtuálnej realite (Martin Polák, VIRTUO)
Psychológ Martin Polák priblíži koncept expozičnej terapie vo virtuálnej realite (ETVR). Ťažiskom jeho online prezentácie budú témy ako efektivita ETVR a význam imerzívnosti a interaktívnosti VR pri liečení fóbií. Po krátkom exkurze do histórie ETVR budú predstavené nové trendy v tejto dynamicky sa vyvíjajúcej psychologickej metóde a spolu sa pozrieme na blízku budúcnosť ETVR (nielen) na Slovensku. Prezentácia bude doplnená o krátke use cases vybraných ETVR scenárov.

?‍?Martin Polák je zakladateľom VIRTUO – prvého psychologického centra v slovensko-českom priestore so špecializáciou na expozičnú terapiu vo virtuálnej realite so sídlom v Bratislave. Výskumne sa venuje najnovším trendom v oblasti efektivity a implementácie nových foriem kognitívno-behaviorálnej terapie. Aktuálne skúma expozičnú terapiu vo virtuálnej realite (Virtual Reality Exposure Therapy) a kognitívno-behaviorálnu terapiu prostredníctvom internetu (internet-based CBT) pri liečení úzkostných porúch. Je členom Európskej spoločnosti pre výskum internetových intervencií, prednášal na vedeckých konferenciách vo Varšave, v Bergene, Dubline a Grazi.

Podrobnosti

Dátum:
20. októbra 2020
Čas:
18:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/357563955482929

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy