Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Microservices a DDD prakticky

21. novembra 2018 @ 18:00 - 21:00

Témy
Moderná orchestrácia mikroslužieb
Od anemického modelu k ddd modelu

O ČOM SA BUDE HOVORIŤ
Vysoký záujem o témy Domain-Driven Designu a Microservices nás motivoval k zvolaniu druhého stretnutia DDD community. Radi by sme pokračovali vo vzájomnej výmene skúseností a vedomostí z týchto komplikovaných oblastí. Veríme, že aj vy si znovu nájdete čas a prídete aj na druhé stretnutie.

Na stretnutiach by sme chceli vždy jednu tému venovať samotnému dizajnu. Dizajn je priestor medzi analýzou a programovaním. Niekedy je táto disciplína v rukách skúseného analytika, ale vždy sa o dizajn stará aj programátor. Dizajn hovorí o spôsobe, ako budú v aplikácii implementované funkčné požiadavky. Domain-Driven Design dáva veľký dôraz pri dizajne práve na doménu, nie na technologické prostriedky. Prvý vstup je zameraný práve na to, ako sa taký dizajn dá vytvoriť.

Druhý vstup je zase technologický. Microservices je architektúra, ktorá pre svoje správne fungovanie vyžaduje definovať tzv. „bounded context“ presne v zmysle DDD. V rámci tejto architektúry sa samotná aplikácia rozkladá na malé služby, ktoré sa navzájom volajú. Spôsobu volania služieb, ich orchestrácii a choreografii, je venovaný druhý vstup.

Po skončení prednášok by sme radi privítali spoločnú diskusiu o témach súvisiacich s používaním na vašich projektoch. A možno niektorí z vás budú ochotní podeliť sa svojimi skúsenosťami na ďalšom stretnutí komunity.

Registrácia na podujatie a Livestream : www.dddcommunity.sk

Podrobnosti

Dátum:
21. novembra 2018
Čas:
18:00 - 21:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://dddcommunity.sk/events/microservices-a-ddd-prakticky/

Miesto udalosti

HubHub
Mlynské Nivy 14
Bratislava,81109SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.