Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

PAFF na amfiku 2022

20. augusta 2022 @ 21:00 - 21. augusta 2022 @ 23:59

Rozvičte si bránice, pretože PAFF vás neminie ani tento rok! Stretneme sa 20-21. Augusta na pezinskom amfiteátri. Pripravili sme pre vás dva večery plné krátkych filmov a videoklipov.

PROGRAM

Sobota:

21:00 – 22:30
Peter Konečný – Večer výnimočných svetových videoklipov

22:45 – 0:00
PAFF výber #1 | PK premiéra + zahraničné filmy

Nedeľa:

21:00 – 22:15
Best of AZYL 2021

22:25 – 0:00
PAFF výber #2 | Študentské filmy FAMU + VŠMU

SOBOTA

Peter Konečný – Večer výnimočných svetových videoklipov

V sobotu odštartujeme hneď zostra prednáškou Petra Konečného. Ako vždy, bude sa na čo tešiť! …poznáte tie zimomriavky, keď hudba a obraz k sebe dokonale pasujú a keď médium vytvára dokonalý pocit naplnenia? Máte radi výnimočnú hudbu a jej mimoriadne filmové obrazy? Tak určite nezabudnite na “Večer výnimočných svetových videoklipov” so šéfredaktorom portálu Kinema.sk Petrom Konečným.

PAFF výber #1

Nasledovať bude prvé pásmo, v ktorom sa zameriame hlavne na zahraničie, ale nezabúdame ani na domácu scénu. Všetko to odpáli premiéra domáceho kraťasu režiséra Petra Čermáka “Medzihra”. Ide o film, ktorý vzikol na základe skladby “In The Arena” hudobného projektu Poetry in Telegrams.

Nasledovať bude nádielka zahraničných kraťasov, v ktorých má zastúpenie hneď niekoľko mockumentov. Film Eer od stále známejšieho nórskeho režiséra Kristoffera Borgliho, ktorý to dotiahol už aj do Cannes (Sick of Myself). Eer je ponuro-humorný pohľad do bizarného sveta plného paranoje a fake news. Ďalším falošným dokumentom je The Champion režiséra D.L.Salinasa. Film o mužovi, ktorý sa venuje súťažne hre na schovávačku a prezrádza svoje tipy a triky. Alebo napr Freelance Yoga režiséra Ena Freedmana Brodmanna vás zbaví stresu kým čakáte na mail od klienta 🙂
Zastúpenie budú mať aj tvorcovia z Českej republiky. Vypichnúť treba film Crumbs od režisérskeho dua Robot Chocolate – Gabriela Hloz a Robert Hloz, ktorý boli zaradený do top osmičky prestížnej súťaže Straight8, ktorá spočíva v tom, že film je natočený na jednu rolku 8mm filmu bez akejkoľvek dodatočnej postprodukcie. Po dopozeraní tohto snímku prešpikovaného efektami budete mať v hlave jedinú otázku – Ako to dokázali?
Nuž a samozrejme mnohé ďalšie, ale tie si už príďte vychutnať naživo 🙂

NEDEĽA

Best of AZYL 2021

Prehliadka tých najlepších 1-minútových, 5-minútových filmov a videoklipov z celého sveta prihlásených do súťažnej sekcie festivalu AZYL SHORTS 2021. Medzinárodná porota tvorená filmovými profesionálmi z krajín V4 vyberala spomedzi 400 krátkych filmov. Výsledné pásmo je žánrovo i formálne pestrým výberom, ktorý stojí za to vidieť.

PAFF výber #2 | Študentské filmy FAMU + VŠMU

Posledné ročníky vyhrávali na PAFFe práve filmy z prostredia pražskej FAMU (Šarkan, r. Martin Smatana alebo Nebát se ničeho, r. Jakub Jirásek) a preto bolo pre nás celkom prirodzené spraviť best of-ku práve z filmov z tejto prestížnej českej univerzity. Ide o výberku, ktorú sme vytriedili z toho najlepšieho čo na FAMU vzniklo za uplynulé 3 roky, presne podľa vašich potrieb.. nuž teda tak, aby sme vás zabavili.

Okrem iných skvelých kúskov premietneme v tejto sekcii aj 2 filmy nominované na cenu Magnézia (Český lev) za najlepší študentský film. Ide o sci-fi animák “Jsme si o smrt blíž” režisérky Báry Anny Stejskalovej, ktorý odkrýva príbeh parazita žijúceho v psej zdochline, ktorý hľadá spriaznenú dušu. Ďalším nominovaným je film “Musí to být bolestiví” režiséra Davida Semlera. Ide o krátku komediálnu drámu o komunikačných bariérach, v ktorej večný študent Danny so svojím španielskym priateľom musia čakať na opustenej vlakovej stanici s homofóbnym párom. Tí však netušia, že im Danny rozumie každé slovo.

Program ukončíme filmom slovenského režiséra Kristiána Grupáča “Otváram dvere a neviem/ čo sa s nimi deje/ pomaly vŕzgajú/ oči sa dívajú”. Je to filmová pocta dielu kapely Otras a ich spevákovi Varsovi, rozpráva príbeh o tom, aké je to byť nesmrteľný proti svojej vôli vo svete, ktorý funguje tak trocha horeznačky.

Ak teda máte radi kombináciu film a hudba, tento ročník si nenechajte ujsť.

Organizátor festivalu: Občianske združenie Priatelia divadla a filmu
Spoluorganizátor: Pezinské kultúrne centrum
Partneri: FAMU, Festival AZYL, Mesto Pezinok

Tešíme sa opäť po roku na stretnutia pri filme a drinku. Tak sa neondzi a dondzi!

Podrobnosti

Začiatok:
20. augusta 2022 @ 21:00
Koniec:
21. augusta 2022 @ 23:59
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1024767094859975

Miesto udalosti

Amfiteáter Pezinok

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy