Paffíčko #1 2023

Jedno paffko nestačí! Paffíčka sú nový, menší, jednodenný formát. Bude sa diať každé tri mesiace a postupne dostaneš výberové zrná z rôznych oblastí filmovej produkcie – od zvuku, cez scénografiu, vizuálne efekty, produkciu a ďaľšie.

Na prvom Paffíčku sa vidíme už v 24. Marca a bude sa venovať aspektom, ktoré ako diváci zachytávate vďaka sluchu – zvukovej produkcii a zvukovom dizajne. Bude sa konať v Piatok večer od 19:00, moderovať bude opäť Pavol Hubiňák. Ideálna možnosť ako začať víkend!

Okrem dvoch filmových sekcií, Animáky bez slov a Zahrievanie mašiny, kde uvidíte krátke filmy, reklamy, trailery, predstavíme aj dvoch hostí. Subtention, známy tiež ako Mário Dočekal a Vahe Grigorjan. Obaja pracujú so zvukom v oblasti filmu a podelia sa o svoje skúsenosti. Budete môcť naživo vidieť, ako sa niektoré zvuk tvoria a upravujú, prípadne sa s nimi porozprávať.

Samostatná sekcia bude patriť aj Samuelovi Jurčekovi, ktorý je slovenský dizajnér v oblasti zvuku. Samova práca patrí medzi to najzaujímavejšie a najprogresívnejšie v tejto oblasti a sme radi, že ho môžeme predstaviť aspoň sprostredkovane.

Filmový večer zakončíme ako inak, žúrkou! Do sluchu i do tanca zahrá Subtention, ktorý sa predvedie aj ako DJ a naservíruje svoj set. Bar je zabezpečený, takže hladní smädní neostanete.
Pozývame.

PROGRAM:

7:00 – 7:15
Zahrievanie mašiny
Filmové pásmo #1 | Zamerané na Sound Design

7:15 – 8:15
Subtension (SK)
Kompozytor muzyczny poprzednasza i roztancuje.

8:30 – 8:45
Animáky bez slov
Filmové pásmo #2 | Animované filmy, v ktorých sa autori rozhodli vynechať zo zvukovej zložky hovorené slovo a dali tak väčší priestor pre hudbu a zvukové efekty.

8:45 – 9:45
Vahe Grigorjan
Zvukový design, interaktívno-diskusná prednáška o vytváraní zvukov aj nezvukov vo filme.

9:45 – 10:00
Samuel Jurkovič | Sound Designer
Filmové pásmo #3 | Tvorba slovenského Sound Designera Samuela Jurkoviča

10:15 – 11:15
Subtension DJ set

Partneri: RádioFM, RTVS, Azyl, Mlsná Emma, Víno Boriš, Slido, Tasr, Pezinčan, Teraz.sk, Pezinok Mesto, Artforum, Skot, KC Pezinok, Dedoles, LED Strip Studio, Reproduction, Jakt, See&Go, Jirko Vitáloš, Nadácia ZSE


Posted

in

by

Tags: