Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

PUNKÁČI DEŤOM 2022

24. augusta 2022 @ 15:00 - 28. augusta 2022 @ 3:30

Tickets ► www.shop.punkacidetom.sk ◄
Info ► www.punkacidetom.sk ◄

THE EXPLOITED, THE ADICTS, THE TOY DOLLS, BOOZE AND GLORY, THE BABOON SHOW, THE BOYS, INFECTED RAIN, MOSCOW DEATH BRIGADE, SLOBODNÁ EURÓPA, POLEMIC, SPS, MEDIAL BANANA, THE FIALKY, STARÁ PUŠKA, NEŽFALEŠ, ROZPOR, KONFRONT, TRAGEDIS, MARHULE, CHVM, GROBIANI, V.V.U., EMPTY HALL OF FAME, PARKETOVY LEV, TRIBUTE TO FREEDOM a ďalší…

Festival sa uskutoční v termíne 24.8.-27.8.2022 na letisku v Trenčíne ako v poradí 11. ročník. Vystúpi na ňom počas 4 hracích dní takmer 70 interpretov. Organizátori dávajú okrem známych kapiel na undergroundovej scéne priestor aj mladým nádejným kapelám, čím sa podieľajú aj na rozvoji kultúry na Slovensku.

Punkáči Deťom je hudobno-spoločenský letný festival. Nosnými témami festivalu sú porozumenie, inklúzia a solidarita medzi rôznorodými sociálnymi skupinami. V neposlednom rade i aj o rozširovanie povedomia o punkovej subkultúre, o hodnotách tolerancie, empatie a vzájomnej podpory.

Jadrom festivalu je hudobný program. Punkáči Deťom sa pýšia zvučnými menami v line-upe zo zahraničnej i domácej scény. Festival sa sústreďuje predovšetkým na žánre punk, rock, HC, metal, ska, reggae, rockabilly a ich rôzne odnože. V tomto hudobnom zameraní ide o najväčší festival svojho druhu na Slovensku, každoročne upevňujúci a rozširujúci komunitu ľudí, ktorým je blízka hudobná dramaturgia a myšlienka festivalu. Táto komunita sa stále rozširuje, čoho dôkazom je aj rekordná návšteva festivalu v roku 2019 a expanzia festivalu do väčšieho areálu na Letisku Trenčín, vďaka ktorej dokáže okrem hudby ponúknuť i bohatý sprievodný program v podobe dvoch hudobných stejdžov, kinostanu, prednášok či vystúpenia stand-up komikov.

Dôležitou zložkou festivalu je spoločenský presah prostredníctvom stánkov a prednášok neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi návštevníkmi festivalu sa tak šíri i spoločenská osveta, ktorej myšlienky môžu následne realizovať i v širšom spektre za hranicami komunity.

Právnou formou festivalu je občianske združenie Punkáči deťom.

Podrobnosti

Začiatok:
24. augusta 2022 @ 15:00
Koniec:
28. augusta 2022 @ 3:30
Udalosť Kategória:
Webstránka:
http://www.punkacidetom.sk/listky

Miesto udalosti

Letisko Trenčín

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.