Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Testovanie softvéru a QA (Martin “furbo” Škarbala, Kiwi.com) 2021

5. augusta 2021 @ 18:00

Chyby, bugy alebo akékoľvek iné problémy sa webom, mobilným aplikáciám či hrám nevyhýbajú. Testovať sa dá ich funkčnosť, správanie pod záťažou až po bezpečnosť. Ako zvoliť správne testy, kedy testovanie potrebujete a ako sa vžiť do role používateľa a prejsť všetky možné scenáre pre testovanie? Čo je quality assurance (QA) a v čom sa odlišuje od testovania sofvéru, sa budeme rozprávať v diskusii s Martinom Škarbalom.

Martin sa testingu venuje 12 rokov. Začal ako manuálny tester, časom sa prepracoval na programovanie automatických testov a momentálne pôsobí v Kiwi.com na pozícii Head of QA. Veľmi rád učí a preto sa testingu venuje aj ako lektor v rámci projektov Women tester academy (Aj Ty v IT), natáča kurzy o automatizácii (Learn2Code), prípadne organizuje meetupy pre testerov.

V diskusii s Martinom “furbo” Škarbalom sa dozviete:

– Prečo testovať
– Kedy a prečo automatizovať
– Ako si vybrať vhodné nástroje
– Ako pripraviť testovaciu stratégiu a plán
– Tester ako pozícia pre vstup do IT sveta

Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo WebSupporte a píše blog alian.info. Sledujte nás naživo vo štvrtok 5. augusta o 18.00 na websupport.mysli.digital alebo na našej FB stránke.

WebSupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.

Miesto udalosti

WebSupport.sk
Karadzicova 12
Bratislava,821 08SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Súhlasím so zásadamiPrivacy