Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

The Success of Failure 2020

21. októbra 2020 @ 19:00

“Don’t be afraid to fail. Be afraid to not try.“

Faily sa stávajú a stali sa všetkým. Na online evente The Success of failure dňa 21. októra o 19:00 vás o tom presvedčia docenti, vedci a úspešní profesionáli vo svojom obore.

Corona je fail… Chceme však aby nám bránila nadväzovať nové vzťahy či úplne stratiť kontakty medzi dvoma susednými krajinami?

Určite nie. Práve preto sa Vacuumlabs v rámci dlhodobej spolupráce s Matfyzom rozhodli aspoň online prepojiť českú a slovenskú IT komunitu, školy, trocha netradičnou formou. Hovoriť online o “úspechoch z neúspechu.” Chceme namotivovať študentov, aby sa nevzdávali pri prvom faile, ale šli do výziev, ktoré pred nimi stoja. Preto sme oslovili spikrov, vyučujúcich z oboch krajín aby s nami zozdieľali svoje “faily”. Lebo fail sa stane každému, aj ľuďom s titulom. A áno aj prodekanovi Matfyzu.

======================================

📆 𝗞𝗲𝗱𝘆 𝗮 𝗸𝗱𝗲?

Termín: 21. októbra/října o 19:00
Livestream link: 👉http://bit.ly/TheSuccessofFailure

======================================

🎙𝗦𝗽𝗲𝗮𝗸𝗲𝗿𝘀

Svoje faily vám predstavia nasledovní spíkri:

• 𝗠𝗴𝗿. 𝗦𝗮𝗺𝘂𝗲𝗹 𝗞𝗼𝘃𝗮́𝗰̌𝗶𝗸, 𝗣𝗵.𝗗 (𝗦𝗞, 𝗙𝗠𝗙𝗜 𝗨𝗞 𝗕𝗔)zakladateľ projektu Vedator_sk, ktorý pomáha popularizovať vedu na Slovensku. Náplňou jeho práce je teoretická fyzika, kde keď niečo objavíte, neznamená to, že to hneď bude fungovať. V inom prípade to už objavil niekto iný.

• 𝗱𝗼𝗰. 𝗥𝗡𝗗𝗿. 𝗕𝗮𝗿𝗯𝗼𝗿𝗮 𝗞𝗼𝘇𝗹𝗶́𝗸𝗼𝘃𝗮́, 𝗣𝗵.𝗗. (𝗖𝗭, 𝗠𝗨𝗡𝗜) profesionálka v obore Vizuálnych výpočtov, ktorej prácu využívajú aj v odvetví kriminalistiky. V rámci eventu rozpovie svoju “Rozprávku o všeználkovi”, ktorý sa snažil ako akademik založiť startup. Myslíte si,že jej rozprávka bude mať šťastný koniec?

• 𝗱𝗼𝗰. 𝗥𝗡𝗗𝗿. 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗶𝗻 𝗛𝗼𝗺𝗼𝗹𝗮, 𝗣𝗵𝗗. (𝗦𝗞,𝗙𝗠𝗙𝗜 𝗨𝗞 𝗕𝗔) prodekan bratislavského Matfyzu, zaoberajúci sa umelou inteligenciou, ktorý si za svoje roky v slovenskom školstve zažil pár failov.

• 𝗱𝗼𝗰. 𝗜𝗻𝗴. 𝗥𝗡𝗗𝗿. 𝗕𝗮𝗿𝗯𝗼𝗿𝗮 𝗕𝘂̈𝗵𝗻𝗼𝘃𝗮́, 𝗣𝗵. 𝗗.,(𝗖𝗭, 𝗠𝗨𝗡𝗜) sa venuje vývoju nových technológií pre kritické infraštruktúry a miest budúcnosti. Svoje skúsenosti a postoj povedať výzvam áno odovzdáva nielen študentom, ale aj mladým dievčatám cez neziskovú organizáciu Czechitas.

======================================

🗣 𝗠𝗼𝗱𝗲𝗿𝗮́𝘁𝗼𝗿 𝗲𝘃𝗲𝗻𝘁𝘂

Celým eventom Vás bude sprevádzať 𝗠𝗮𝘁𝗲𝗷 𝗙𝘁𝗮́𝗰̌𝗻𝗶𝗸 (𝗖𝗢-𝗳𝗼𝘂𝗻𝗱𝗲𝗿 & 𝗖𝗫𝗢 𝗩𝗮𝗰𝘂𝘂𝗺𝗹𝗮𝗯𝘀), zakladateľ startupového coworku na Slovensku, hrdý obhajca menšín a sponzor Gay Pridu v Košiciach, ktorý získal cenu EY Technologický podnikateľ roka 2019. Kým sa dostal až sem, zažil viacero failov, ale vďaka nim je teraz tam kde je – stojí za softvérovou spoločnosťou, ktorá má teraz viac ako 200 ľudí a klientov po celom svete.

======================================

⁉️ 𝗤&𝗔
Súčasťou eventu bude aj Q&A časť, kedy sa môžte spýtať spíkrov viac cez sli.do. Odporúčame to využiť, každý deň nemáš príležitosť položiť otázku prodekanovi Matfyzu 😉

Sli.do link: https://app.sli.do/event/betj6jal
Event code: 56683

Dúfame, že skúsenosti spíkrov vám pomôžu pomôcť prekonať aj vaše prekážky a možno pochopíte, že v tom jednoducho nie ste sami.

Podrobnosti

Dátum:
21. októbra 2020
Čas:
19:00
Udalosť Kategórie:
,
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/669558460657754

Miesto udalosti

Slovakia Bratislava

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.