Preskočiť na obsah
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Web Up #24 Cloud Edition, Stateful serverless using Azure Functi

29. mája 2019 @ 18:00 - 23:59

Web UP je stretnutie nadšencov pre vývoj webu a súvisiacich tém v Žiline. Dvadsiatyštvrtý Web UP sa bude konať v Stredu 29.04.2019 18:00 v kaviarni sále S1 Stanice Zariečie (hlavná budova prvé poschodie). Opäť skvelé techtalky. Príď si ich vypočuť, naučiť sa nové, dať si pivko a pokecať nielen o web technológiách s rečníkmi a navzájom. Otvorené môžeme mať ako dlho chceme!

**#1 Stateful serverless s Azure Functions – Marek Lani (Microsoft)**

Priblížime si pojem serverless computing a cloudovú službu Azure Functions, pridáme stav a vytvoríme orchestračné procesy umožňujúce implementáciu rôznych typov “workflows”, ako napríklad sekvenčné alebo paralelné vykonanie úloh, vykonanie úloh s nutnosťou manuálneho schválenia, monitoring stavu atď. V prednáške taktiež “zabrdneme” do témy Internetu Vecí a službu Azure Functions (a nie len tú) si predstavíme na príklade existujúceho riešenia pre monitoring teploty pri skladovaní vakcín a liečiv.

**#2 Create and maintain environments for multiple financial customers in AWS Cloud (securely and effectively) – Jozef Cajkovic (Davinci Software)**

Ako v Davinci software manazujeme viacero zakaznikov, co je decentralizovane a co centralizovane tak aby bola sprava efektivna. Vo financnom sektore je dolezita bezpecnost, takze sa pozrieme aj na riesenie bezpecnosti AWS infrastrukturz cez OS security atd.

**#3 TVOJ Lighting Talk?**
Zaujala Ťa technológia, tool, nový jazyk, skúsil si niečo nové? Príď všetkým o tom porozprávať. 5-10 minút, stačí sa ohlásiť na začiatku eventu.

#cloud #azure #serverless #iot #aws #mutlitenancy #security #education #webdev #programming #technology #zilina

Podrobnosti

Dátum:
29. mája 2019
Čas:
18:00 - 23:59
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2230530627277469

Miesto udalosti

Stanica Žilina-Záriečie
Závodská cesta 3
Zilina,01001SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.