Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

WebUP#30 covid edition, collboard.com, mojkosik.sk 2020

21. mája 2020 @ 18:00 - 21:00

Youtube link https://www.youtube.com/watch?v=Q8d7hQz3xMY

WebUP je stretnutie nadšencov pre vývoj webu a súvisiacich tém v Žiline. Po dlhom zvažovaní sa tridsiaty WebUP bude konať vo Štvrtok 21.05.2020 18:00 v ONLINE PRIESTORE!!! Skvelé techtalky, tentokrát o projektoch, ktoré vznikli superrýchlo ako odpoveď na rôzne výzvy plynúce z COVID-19 lockdownu. Pripoj sa a vypočuj si ich, nauč sa nové a zvlášť to ako super-rýchlo budovať projekty. Otvorené môžeme mať ako dlho chceme! 😉

**#1 Collboard.com – rapidný vývoj – Pavol Hejný (H-edu.cz, Collboard.com) **

Collboard je real-time kolaborativný nástroj určený primárne pre učiteľov. Je odpoveďou na COVID-19 lockdown keď učitelia zo dňa na deň nemohli učiť ako boli zvyknutí a boli nútený prejsť na digitálne nástroje. Ako vznikol Collboard a koľko to trvalo? Popíšem technologické riešenie, na čom sme sa potrápili, ako nám rástli používatelia. A nakoniec aká je budúcnosť projektu Collboard.

**#2 Mojkosik.sk – rapidný vývoj – Dawid Zbinski (Mojkosik.sk) **

COVID-19 lockdown obmedzil pohyb obyvateľov a. zatvoril mnoho prevádzok. I keď bežné obchody s potravinami zostali otvorené, mnoho ľudí kôli karanténe, rizikové skupiny kôli vlastnej bezpečnosti a ďalší koli prevencii hľadali ako zabezpečiť základné nákupy bez návštevy obchoda. Mojkosik.sk je jedna zo služieb, ktora na situáciu reagovala a ponúkla riešenie. Vznikla expresne rýchlo. Na talku predstavím riešenie z technologického pohľadu a zákulisie jej vzniku.

**#3 Zilinske IT pod Lampou – Jakub Jarabica (Blueweb) **

Tentokrát bude Žilinské IT pod lampou trochu iné. Jakub nám z prvej ruky dodávateľa úspešných e-commerce riešení povie, ako lockdown ovplyvnil e-commerce business.

**#4 TVOJ Lighting Talk?**
Zaujala Ťa technológia, tool, nový jazyk, skúsil si niečo nové? Príď všetkým o tom porozprávať. 5-10 minút, stačí sa ohlásiť na začiatku eventu.

#scaling #rapiddevelopment #web #frontend #backend #fullstack #softwaredevelopment #technology #education #webdev #programming #technology #zilina

Podrobnosti

Dátum:
21. mája 2020
Čas:
18:00 - 21:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/567215970891851

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy