Začíname s Pythonom (Richard Kellner, SPy o.z.) 2022

Umiestňuje sa na popredných miestach najobľúbenejších programovacích jazykov. Skriptujú v ňom administrátori, píšu sa v ňom webové aplikácie. Obľúbili si ho ľudia na pozícii Data scientist, našiel si miesto v IoT a je doma aj v strojovom učení (machine learning). Reč je o jazku Python. Predstaví nám ho Richard Kellner, ktorý pôsobí ako Hlavný projektant informačných systémov dohľadu v Národnej banke Slovenka a tiež je zakladateľom a predsedom SPy o.z. (Slovak Python User Group).

?‍♂️ Richard je DevSecOps inžinier, zameriava sa na programovanie webových aplikácií v Pythone a správu Linux serverov. Ako programátor má bohaté skúsenosti s vývojom rôznych typov aplikácií, ale aj integrácií medzi rôznymi systémami. Vo voľnom čase organizuje Python meetupy v Bratislave a tiež najväčšiu slovenskú Python konferenciu PyCon.

⚡ V diskusii s Richardom sa dozviete:
– Čím je Python špecifický a aké má vlastnosti?
– Prečo Python podporuje produktivitu programátorov?
– Ako a kde sa Python naučiť?
– Čo sú to balíčky?
– Ako vyzerá slovenská komunita okolo tohto jazyka a aké má aktivity?

? Sledujte nás vo štvrtok 5. mája o 18.00 na https://websupport.mysli.digital alebo na našej FB stránke. Diskusiu bude moderovať Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog https://alian.info.

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Pridaj komentár