Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ženy vo svete IT (Lenka Hlinková) 2021

9. septembra 2021 @ 18:00

O tom, že svet informačných technológií je veľmi zaujímavý a dynamický, nie je pochýb – novinky prichádzajú každý deň a trendy sa rýchlo menia. Ide o pomerne stabilnú, dobre ohodnotenú a atraktívnu oblasť a teda je tu možnosť kariérne rásť. Napriek tomu sa na štúdium IT odborov hlási málo dievčat a vo firmách v tejto oblasti pôsobí málo žien. Čím to je, čo sa s tým dá robiť a prečo sa svet informačných technológií a ženy navzájom potrebujú, sa budeme rozprávať s Lenkou Hlinkovou.

Lenka pracuje v IT 14 rokov, z toho 2 roky v Londýne, prevažne ako projektová manažérka pre vývoj softvéru, ale aj ako Technical Business Analyst, UX Designer či Scrum Master. Dlhodobo sa venuje podpore žien na ceste k technológiám, čo vyústilo do knihy Ženský algoritmus (Slovart, 2018) a občianskeho združenia s rovnakým názvom a misiou. Vo voľnom čase sa venuje výrobe webov a čítaniu non-fiction.

V diskusii s Lenkou Hlinkovou sa dozviete:
– Prečo IT potrebuje viac žien?
– Ako dievčatá a ženy pre technológie nadchnúť?
– Dá sa zmeniť kariéra?
– Musí byť žena technický typ?

Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog alian.info. Sledujte nás naživo vo štvrtok 9. septembra o 18.00 na websupport.mysli.digital alebo na našej FB stránke.

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.

Podrobnosti

Dátum:
9. septembra 2021
Čas:
18:00
Udalosť Kategórie:
,
https://www.facebook.com/events/538210067397573

Miesto udalosti

WebSupport.sk
Karadzicova 12
Bratislava,821 08SK
+ Google Map

Zmena programu vyhradená. Uvedené údaje sú len informačné.
Stránka Rýchle.sk nie je organizátorom podujatí.
Obrázky podujatí môžu podliehať autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím so zásadamiPrivacy